Sobotnia Szkoła Jezyka Polskiego przy Parafii im. Cyryla i Metodego
150 Dupond Street
Brooklyn, NY 11222

Kontakt: Dyr. Dorota Andraka, tel: 516-256-1143, tel: 718-389-4424
E-mail: andraka@aol.com

Zajęcia: soboty 10:30-13:30
Wiek: uczniowie od klasy I do X. Liczba uczniów w klasach jest ograniczona do 25.
Przedmioty: język polski, historia, geografia, literatura i kultura polska.
Zajęcia dodatkowe: zuchy, kółko matematyczne, klub książki, kółko szachowe.

Szkoła istnieje od 1993 roku. Obecnie (2010 r.) uczęszcza do niej 430 uczniów. Szkoła zatrudnia 12 nauczycieli. Uczniowie klas licealnych przystępują do egzaminu Regents, dzięki zaliczeniu którego otrzymują dodatkowe kredyty do szkół amerykańskich oraz do Egzaminu Certyfikowanego z Języka Polskiego jako Obcego, który umożliwia zdobycie certyfikatu. W szkole odbywa się również matura.
W placówce można zdać również międzynarodowy egzamin potwierdzający znajomość języka polskiego na jednym z trzech poziomów: B1, B2 lub C2. Egzaminy organizowane są na Columbia University w Nowym Jorku tylko raz w roku. Przeprowadza się je z myślą o przyszłości uczniów, którzy zamierzają podjąć studia na amerykańskich uczelniach.
Coroczną tradycją szkoły jest impreza charytatywna Dar Serca na rzecz pomocy dzieciom z Domów Dziecka w Polsce.

Poprzedni artykułSzkoła im. Kazimierza Pułaskiego przy Parafii St. Frances De Chantal (Brooklyn)
Następny artykułPolska Szkoła przy Parafii Matki Bozej Pocieszenia (Brooklyn)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj