Motto szkoły:
“Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,
przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”  (Jan Paweł II)

Sobotnia Szkoła Języka Polskiego im. Jana Pawła II
Our Lady of Czestochowa Parish
655 Dorchester Ave
Boston, MA 02127

Adres korespondencyjny:
70 Morton Street
Stoughton, MA 02072

www.psboston.org

Kontakt: Dyr. Jan Kozak
Tel. (617) 464-2485
E-mail: ala1000@comcast.net, polishlanguageschool@yahoo.com

Wiek: dzieci w wieku przedszkolnym, szkoły podstawowej ( klasy I-VIII) oraz młodzież licealna.
Zajecia: soboty od godziny 9:30 do 1:30
Program: język polski, historia oraz geografia Polski, informatyka.

Szkola istnieje od 1906 roku. Placowka organizuje różnego rodzaju konkursy międzyszkolne, redaguje również swoją  gazetkę pt: „Głos młodzieży”. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowują różne występy prezentowane na terenie szkoły oraz poza nią. Na przełomie ostatnich siedmiu lat, trzech pedagogow szkoly zostało odznaczonych Medalem Edukacji Narodowej, a pięciu otrzymało Nagrodę Prezesa Centrali Szkół Dokształcąjących.

Szkoła posiada dwie pracownie wyposażone w najnowszy sprzęt komputerowy, w których uczniowie poznają jak wykorzystywać komputer do pisania wypracowań, przygotowywania prezentacji, rozwiązywania projektów matematycznych, projektowania stron internetowych, jak również przygotowywania gazetki szkolnej. Jest jedną z nielicznych szkół polonijnych na świecie, które wykorzystują nowatorskie metody nauki języka polskiego poprzez naukę informatyki.

Poprzedni artykułPolska Szkoła Dokształcająca im. Tadeusza Kościuszki – Salem
Następny artykułPolska Szkoła Dokształcająca im. Władysława Reymonta – Bayonne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj