Nasza szkoła obchodzi właśnie 7-lecie swojego istnienia. O jej wizerunek i dobrą reputację staramy się od wielu lat, żadna szkolna marka nie powstaje z dnia na dzień. Jest to nieustający proces różnorodnych działań. Przy ich realizacji z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że podążamy w myśl zasady, że za piękną reklamą idą całoroczne poczynania i realizacja postawionych celów i wyzwań.

W trakcie siedmioletniej działalności rozwinęliśmy szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych. Jednym z nich są Fantazje Plastyczne – program stawiający na rozwój talentów plastyczno – artystycznych, budowanie przyjaznej atmosfery i nawiązywanie koleżeńskich przyjaźni. Kolejna propozycja pozalekcyjna w naszej szkole to Klub Młodego Czytelnika, ma na celu zachęcić uczniów do regularnego czytania. Z kolei zajęcia świetlicowe skierowane są do naszych najmłodszych, są też udogodnieniem dla rodziców, których starsze dzieci uczęszczają na zajęcia katechetyczne. Od początku działalności naszej placówki oferujemy zajęcia katechetyczne w języku polskim, a od dwóch lat przeprowadzamy egzamin maturalny na podstawie stanowego testu poprawności językowej Stamp 4S.

Przewodnim atutem naszej szkoły jest dynamiczna i wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która w połączeniu ze świetną atmosferą i wysokim poziomem nauczania powoduje, że zajęcia w naszej szkole przynoszą radość jej uczniom.

Jubileusz to doskonała okazja do życzeń. Uczniom Szkoły im. Herberta życzymy by nie przestawali w zgłębianiu wiedzy o kulturze i języku polskim nawet po jej ukończeniu, a po latach wspominali naszą szkołę i naukę w niej z dumą i zadowoleniem. Wszystkim rodzicom, opiekunom, współpracownikom i przyjaciołom szkoły im. Herberta dziękujemy za ogromne wsparcie i bezinteresowną pomoc. To dzięki Wam możemy znakomicie się rozwijać, służąc naszej polonijnej młodzieży!

.
Irena Woźniak

Dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta 

Poprzedni artykułMatura 2022 w Akademii Języka Polskiego i Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bartlett
Następny artykułMatura w Polskiej Szkole im. Jana Brzechwy w Tinley Park, Il

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj