W najbliższą sobotę w Domu Polskim w Filadelfii odbędzie się charytatywna impreza Serce dla Adasia, której organizatorami są Polonia for Kids oraz Druch Studio Gallery. W programie akcji, której początek zaplanowany jest na 7 wieczorem, znajdują się występy artystyczne i aukcja obrazów i piłki do tenisa
z podpisem sióstr Radwańskich. Bilety kosztują tylko $25, a cały dochód przeznaczony
będzie na terapię 7-letniego Adasia Aftyki.

Polonia for Kids to charytatywna organizacja powołana do życia w 2012, aby pomagać polskim dzieciom.
W ubiegłym roku przeprowadziła akcję Polski Dzień na Red Bull Arena, który nie tylko skupił 1200 Polaków na meczu piłkarskim, ale pomógł zebrać fundusze na pomoc dla chorego na syndrom Aperta Antosia Faberskiego
i Marcinka Sporka cierpiącego na Neuroblastomę. „Beneficjentami akcji będą także dzieci zdrowe.” – mówi Wioletta Wyszyński, prezes P4K – „Już wkrótce w ręce zdolnych uczniów z polskich szkół trafią nasze stypendia, a Szkoła Kultury i Języka Polskiego w Bridgeport już otrzymała $300 dotację na nagrody dla swoich uczniów na koniec roku szkolnego.”

Kolejnym celem fundacji jest zbiórka funduszy na leczenie Adasia Aftyki, który cierpi na nowotwór oka i oczekuje obecnie na rozpoczęcie drugiego cyklu chemioterapii w Memorial Sloan Kettering w Nowym Jorku.

„Samopoczucie Adasia jest dobre, nie obciążają go nawet zabiegi doocznej iniekcji.” – opowiada Danuta Gołębiewska, dzielna babcia rezolutnego 7-latka przebywająca razem z nim w Ronald McDonald House na Manhattanie – „Pieniądze na pierwszą chemię pożyczyliśmy i teraz trzeba te $40,000 spłacić. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy $5000 z Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej, ale funduszy dalej nam brakuje.”

Okazja do pomocy Adasiowi nadarzy się już w najbliższą sobotę w Domu Polskim w Filadelfii. O 7 wieczorem odbędzie się tam bowiem impreza „Serce dla Adasia”, którą tym razem P4K organizuje wspólnie z Druch Studio Gallery. „W programie wieczoru jest aukcja obrazów polonijnych artystów oraz występy kabaretu Odlot i jazzowy Janusza Smulskiego.” – mówi wolontariuszka P4K Katarzyna Kucharska, której firma – Polka Deli w Filadelfii – dostarczy też na imprezę darmowy poczęstunek – „Zapraszamy całą Polonię, bo cel jest bardzo szczytny
a i impreza będzie fajna.”

Specjalne atrakcje czekają też na fanów tenisa, bo pod koniec wieczoru odbędzie się licytacja piłeczki tenisowej z US Open oraz dwóch zdjęć z autografami sióstr Radwańskich. Wielbiciele serialu Wampire Diaries i talentu Pawła Wasilewskiego będą mieli też okazję do wylicytowania filmowego plakatu z podpisami Pawła i pozostałych aktorów odtwarzających główne role.

Aby pomóc Adasiowi w walce z retinoblastomą Polonia for Kids udostępniła także swoje konto w Polish Slavic Federal Credit Union, na które można wpłacać środki (numer konta: 1185915 z dopiskiem dla Adasia Aftyki). Więcej szczegółów pod telefonem (267) 312-3180 oraz na stronie www.poloniaforkids.org

Tomek Moczerniuk

Poprzedni artykuł„Nauczyciel z powołania, z przypadku czy z konieczności?” – konkurs
Następny artykuł„Ach, śpij kochanie kontra makabra nursery rhymes”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj