Od 2 kwietnia 2018 roku STAMP4S, sprawdzian z języka polskiego w ramach Seal of Biliteracy, jest dostępny w każdym miejscu w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory do testu podeszło ponad 350 uczniów języka polskiego w 62 amerykańskich szkołach średnich w 26 okręgach szkolnych w różnych stanach. Dzięki ścisłej współpracy z firmą AVANT, po raz pierwszy w historii Polonii w USA mamy dostęp do danych dotyczących poziomu języka polskiego w czterech kategoriach i lokalizacji uczniów języka polskiego w Stanach Zjednoczonych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułJęzyk polski – egzamin „The Seal of Biliteracy”
Następny artykułPDD 2018: Uczuć tłumaczyć nie musisz – języki już tak!
Marzena Owinski
Zainicjowała wdrożenie programu Seal of Biliteracy w stanie Michigan, USA. Jej działania doprowadziły do ​​stworzenia ogólnokrajowego testu STAMP4S dla języka polskiego. Jest członkiem ACTFL, MIWLA, NCLCTL i NAATPl oraz Seal of Biliteracy Council w Michigan i zarządu Fundacji Dekaban. Owinski jest również konsultantem do testu rządowego DLPT5 oraz przedstawicielką języka polskiego w Coalition of Community-Based Heritage Language Schools. Autorka wielu artykułów na temat Seal of Biliteracy dla portalu Dobra Szkoła Nowy Jork. Redaguje również portal informacyjny Seal of Biliteracy po polsku. Kontakt: sealofbiliteracypopolsku@gmail.com, owinski@piastinstitute.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj