Młodzi o polsce

Interesujesz się filmem? Marzysz o pracy aktora lub reżysera? Jeśli tak, Fundacja Instytut Innowacji przy współpracy z portalem DobraPolskaSzkola.com przygotowała dla Ciebie niecodzienną propozycję – wcielenia się w rolę scenarzystów filmowych oraz zapoznania z tajnikami sztuki filmowej!

Zapraszamy młodzież w stanach Nowy Jork, New Jersey i Connecticut w wieku od 10 do 18 lat do udziału w Konkursie Filmowym „Młodzi o Polsce”.

Konkurs polega na przygotowaniu z pomocą koordynatora krótkiej historii na scenariusz filmowy, którego tematem przewodnim będzie Polska (np. nawiązanie do historii, geografii, sławnych Polaków, sztuki, literatury, muzyki, zabytków etc.).

Zainteresowani udziałem w konkursie będą uczestniczyć w kilku spotkaniach pt. Wiedza o Polsce, na których koordynator przedstawi wiele ciekawych informacji o Polsce, które mogą się stać inspiracją do opracowania scenariusza (warunkiem udziału w konkursie jest udział w przynajmniej jednej lekcji „Wiedza o Polce”). Młodzież ma dowolność w doborze konwencji i gatunku filmu, może być to zarówno film obyczajowy, przyrodniczy jak i komedia, kryminał czy science-fiction. Konkurs nie obejmuje historii na filmy rysunkowe i animowane. Akcja filmu musi się toczyć w Polsce. Scenariusz dotyczy filmu nie dłuższego niż 10 minut.

Gotowe scenariusze powinny zostać oddane do 17 maja 2015 r.

Autorzy najlepszych prac wezmą udział w warsztatach filmowych, które odbędą się w dniach 1 – 30 czerwca 2015r. na terenie Nowego Jorku. Podczas warsztatów młodzież zapozna się z techniką nagrywania filmów, montażu, a także pozna kulisy pracy aktorów, reżyserów i scenarzystów. Uczniowie także sami będą mogli wcielić się w poszczególne role, nagrywając krótkie sceny filmowe pod okiem doświadczonych aktorów.

Zwycięscy konkursu zostaną zaproszeni do Polski, gdzie ich scenariusz będzie zrealizowany przez profesjonalną ekipę filmową!

Finałem konkursu będzie uroczysta premiera filmu podczas jednego z festiwali filmowych dla dzieci i młodzieży, najlepsze prace zamieszczone będą również na stronie portalu DobraPolskaSzkola.com oraz emitowane w nowojorskiej telewizji NDTV.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału! Szczegółowy Regulamin konkursu USA

Zgłoszenia: Marta Kustek, tel. 347-475-8966,  redakcja@dobrapolskaszkola.com

Więcej informacji: WWW.ii.org.pl

Konkurs filmowy Młodzi Polsce realizowany jest przez Fundację Instytut Innowacji we współpracy z Fundacją Dobra Polska Szkoła. Partnerami medialnymi są: Nowy Dziennik, NDTV i polonijny portal DobraPolskaSzkoła.com.

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą.”

MSZ-logo-300x225

Logo-Instytut-Innowacji-300x106
LogoDPS_300

 

 

 

 

 

 

 

Patroni medialni:

 

 

Nowy_dziennik_logoRadio Rampa

logo_se1 eagle_05-malepolski.partner

 

 

 

Poprzedni artykułSzkoła Polska im. Mikołaja Kopernika – West Palm Beach, FL
Następny artykułWrażliwość nie jest słabością!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj