Konkurs.duze_

„Wychowawca, który nie wtłacza, a wyzwala, nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje, a uczy, nie żąda, a zapytuje, przeżyje wraz z dzieckiem wiele natchnionych chwil, łzawym wzrokiem nieraz patrzeć będzie na walkę anioła z szatanem, gdzie biały anioł tryumf odnosi”. Janusz Korczak

Jest nam barrdzo miło przedstawić Państwu zwycięzców konkursu “Nauczyciel z powołania, z przypadku czy
z konieczności?” ogłoszonego przez nasz portal na początku maja br.
Jego celem było zachęcenie do refleksji oraz podzielenie sie z nami swoimi opiniami na tematy takie jak:
co cechuje nauczyciela z powołania oraz nauczyciela „z konieczności”? Czy, i w jakim stopniu jakość pracy każdego z nich wpływa na relacje z uczniami, zdobycie ich sympatii i zaufania, na efekty nauczania?
Czy nauczyciel w dziejszej szkole ma szansę zostać mentorem, wzorem do naśladowania dla ucznia?

Wśród nadesłanych nasze redakcyjne jury w składzie: Marta Kustek, Danuta Świątek, Karina Bonowicz
i Magdalena Olejnik, wybrało cztery prace, którym przyznano następujące miejsca:

I miejsce: Irena Biały, Nowy Jork, za personalne podejście do tematu i obrazowe przedstawienie różnic pomiędzy mowtywacjami nauczycieli w wyborze swojego zawodu.

II miejsce: Marta Turska-Grochocka, za szczerość przekazu i odważne obalenie mitów krążących na temat pracy nauczyciela.

III miejsce: Marta Wojtas, Zachełmie, za akcentowanie podmiotowości ucznia w pracy dydaktycznej
i propagowanie idei indywidualizacji.

Wyróżnienie: Aleksandra Placzek oraz Jola Obrycka, Nowy Jork, za interesujące, personalne ujęcie nauczyciela jako przewodnika wchodzącego w dorosłość ucznia.

Powyższe prace zostaną opublikowane na stronie naszego portalu. Nagrodą dla wszystkich wymienionych osób jest rowniez najnowsza książka Kariny Bonowicz „Pierwsze koty robaczywki”, która ukazała się kilka miesięcy temu na rynku czytelniczym nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Karina Bonowicz
Karina Bonowicz – dziennikarka (m.in. „Gazety Pomorskiej”, Radia GRA, TVN 24, „Dziennika Teatralnego”, „Teatru dla Was”, „Kulturalnego Torunia”)
i polonistka. Prowadzi warsztaty dziennikarskie i scenariuszowe oraz Teatrzyk „Niebylejaki” – grupę teatralną 50+. „Pierwsze koty robaczywki” to jej debiut książkowy.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w innych konkursach naszego portalu!

Poprzedni artykuł„Doskonała w nauczaniu”
Następny artykuł„Etiuda o Fryderyku” – scenariusz przedstawienia teatralnego dla dzieci.