W niedzielę, 3 listopada, na nowojorskim Greenpoincie było baaardzo śpiewnie i tanecznie. I to bynajmniej nie z powodu nowojorskiego Maratonu, który właśnie wtedy się odbywał i którego trasa również tam przebiegała, ale z okazji wyjątkowych gości – członków Warsztatowej Akademii Musicalowej z Warszawy, którzy przyjechali do NYC
i rozruszali wielu. A już na pewno najmłodszych przedstawicieli nowojorskiej polonii!

Warsztatowa Akademia Musicalowa – w skrócie WAM istnieje od sześciu lat i skupia obiecnie ponad 400 dzieci i młodzieży. Jej pomysłodawcą i założycielem jest Paweł Podgórski, pedagog i aktor Teatru Roma i Kwadrat. Celem Warsztatowej Akademii Musicalowej jest nie tylko rozwijanie zainteresowań i umiejętności niezbędnych młodym artystom musicalowym, ale również kształtowanie charakteru, nabieranie pewności siebie oraz pielęgnowanie pasji. I przede wszystkim świetna zabawa w gronie rówieśników. A tej na pewno nie zabrakło na niedzielnych zajęciach w klubie Awakening.

Choć członkow Akadademii jest bardzo wielu, do Nowego Jorku przyjechało tylko 17 osób i tylko na pięć dni. Oprócz zajęć z polonijnymi dziećmi, w planach były również musicale Newsies i Matilde oraz odwiedziny w szkole tańca na Broadwayu.

MK
Zdjęcia: Andrzej Cierkosz