W niedzielę, 3 listopada, na nowojorskim Greenpoincie było baaardzo śpiewnie i tanecznie. I to bynajmniej nie z powodu nowojorskiego Maratonu, który właśnie wtedy się odbywał i którego trasa również tam przebiegała, ale z okazji wyjątkowych gości – członków Warsztatowej Akademii Musicalowej z Warszawy, którzy przyjechali do NYC
i rozruszali wielu. A już na pewno najmłodszych przedstawicieli nowojorskiej polonii!

Warsztatowa Akademia Musicalowa – w skrócie WAM istnieje od sześciu lat i skupia obiecnie ponad 400 dzieci i młodzieży. Jej pomysłodawcą i założycielem jest Paweł Podgórski, pedagog i aktor Teatru Roma i Kwadrat. Celem Warsztatowej Akademii Musicalowej jest nie tylko rozwijanie zainteresowań i umiejętności niezbędnych młodym artystom musicalowym, ale również kształtowanie charakteru, nabieranie pewności siebie oraz pielęgnowanie pasji. I przede wszystkim świetna zabawa w gronie rówieśników. A tej na pewno nie zabrakło na niedzielnych zajęciach w klubie Awakening.

Choć członkow Akadademii jest bardzo wielu, do Nowego Jorku przyjechało tylko 17 osób i tylko na pięć dni. Oprócz zajęć z polonijnymi dziećmi, w planach były również musicale Newsies i Matilde oraz odwiedziny w szkole tańca na Broadwayu.

MK
Zdjęcia: Andrzej Cierkosz

TZ1A2769 (id)

TZ1A2770 (id)

TZ1A2775 (id)

TZ1A2795 (id)

TZ1A2806 (id)

TZ1A2811 (id)

TZ1A2813 (id)

TZ1A2819 (id)

TZ1A2841 (id)

TZ1A2849 (id)

TZ1A2851 (id)

TZ1A2868 (id)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj