Korespondencja z Yorba Linda, Kalifornia

W Szkole im. Heleny Modrzejewskiej w Yorba Linda w Kalifornii rośnie mistrz gimnastyki sportowej.

Alan Fedak, uczeń klasy 7 zdobywa wspaniałe oceny nie tylko w szkole amerykańskiej oraz polskiej, ale także odnosi wielkie sukcesy sportowe. Jest niezwykłym przykładem i wzorcem do naśladowania dla swoich koleżanek i kolegów.  Pokazuje im, że poprzez sumienność, ciężką pracę i wytrwałość, można dosięgnąć gwiazd i przy tym jeszcze mówić pięknie po polsku. Alan jest dumą całej szkoły!

Szczęśliwa mama Alana, Katarzyna Marchut, tak opowiada o swoim synu:

Alana przygoda z gimnastyką zaczęła się dość prozaicznie. Jesienią 2015 roku postanowił nauczyć się chodzić na rękach i tak trafił do Akademii Gimnastycznej w Yorba Linda. Dość szybko udowodnił, że ma do gimnastyki szczególne predyspozycje. Przez ciężką i żmudną pracę wygrywał kolejne turnieje. Jego treningi trwają 4 godziny dziennie, a podczas wakacji ponad 6 godzin. Wielkim atutem Alana jest jego trener – Pavel Sadovskiy, wychowawca wielu mistrzów świata i olimpiad, między innymi Valeri Liukina i jego córki Nastii. Był też trenerem reprezentacji Kazachstanu. Dzisiaj Alan może pochwalić się wice-mistrzostwem Kalifornii, zwycięstwem Regional Championship w Las Vegas oraz drugim miejscem w National Championship w Daytona Beach na Florydzie, w jego kategorii wiekowej. Jest także Championem w jednej z sześciu konkurencji,  w skoku (vault). Jego ulubioną dyscypliną są ćwiczenia wolne na macie, gdzie musi pokazać swoją wszechstronność. Jednak jego priorytetem jest nauka, w której ma GPA 4.00. Jest członkiem National Junior Honor Society. Alan uważa, że sport kształtuje jego charakter i dlatego potrafi go połączyć z nauką. Zapowiada też następne sukcesy na turniejach jak i w szkole.

.

.

.

Kazimiera Kmak, dyrektor szkoły

Poprzedni artykułJak uzyskać Seal of Biliteracy w stanie Nowy Jork?
Następny artykułPolska szkoła w stolicy mormonów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj