Happy_People– Mam szczęście, że mam pracę – często słyszę podczas rozmów w Polsce.

Czy teraz praca jest receptą na szczęście w Polsce?

Z odpowiedzią na pytanie przychodzi najnowszy sondaż TSN Polska, przeprowadzony w lipcu. Ankieterzy agencji ustalili, żeby osiągnąć szczęśliwe życie konieczne jest udane życie rodzinne. Tak twierdzi aż 95 procent Polaków. Liczba jest wysoka, ale spadła o 3 procent, w porównaniu
z ankietą sprzed 10 lat. Bardzo ważnym elementem szczęścia jest posiadanie przyjaciół. 93 procent ankietowanych wysoko ceni ich rolę w życiu, ale
o 3 procent mniej niż przed dekadą. Do szczęścia potrzebne jest też czyste sumienie. 91 procent Polaków zaśnie spokojniej i szczęśliwiej nie mając nic złego na sumieniu. Liczy się też szacunek innych ludzi. 90 procent Polaków potrzebujego go do szczęścia, o 7 procent mniej niż 10 lat temu. Ważna jest również miłość odwzajemniona i wielka, bo za nią opowiada się 89 Polaków.

A co z pracą? 89 procent badanych uważa, że do szczęścia potrzebna jest praca, pod warunkiem, że jest CIEKAWA.

Podobnie myślę jak zdecydowana większość Polaków nad Wisłą, bo udane życie mojej rodziny stawiam na pierwszym miejscu. Tradycyjne życzenie ‘na zdrowie’, gdy ktoś kichnie, zamieniłabym nawet na ‘na zdrowie całej rodziny’, by podkreślić jej ważność.

A z tym szczęściem to nie taka prosta sprawa.

Szczęście to coś subiektywnego.

Chyba każdy chce być szczęśliwym, a ilu z nas za takich się uważa?

Danuta Świątek

Poprzedni artykułPow – wow w Bear Mountain, New York
Następny artykułDziecko na wyjeździe czyli o samodzielności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj