Tata Kimberly i Natalie dźwiga pudła do przenośnej komórki, by pomóc w pakowaniu zaprzyjaźnionej rodzinie, która wraca do Teksasu, do babci.

Jeffowi skończył się po 4 latach kontrakt na pracę jako trener koszykówki na jednym z lokalnych collegów. Przez pół roku, intensywnie szukał pracy w swoim zawodzie i nie znalazł. Postanowił z rodziną przeczekać trudności w rodzinnym domu swojej żony.

Gdy panowie załadowują komórkę, przygotowujemy pożegnalną kolację w ogródku.

Przy długim stole siadają cztery rodziny.

Ostatnie rozmowy.

– Na pewno na pobycie u mamy skorzystają nasze dzieci, bo za nią tęsknią. Od czasu swojego college nie mieszkałam w rodzinnym domu. Teraz będę miała szansę spędzić więcej czasu z mamą – mówi Aimee.

To pozytywna strona ich trudnej sytuacji.

Jeff jest smutny.

– Szczególnie mężczyzna ocenia swoją wartość z punktu widzenia zawodu. Mój mąż przeżywa depresję – po cichu zwierza się Aimee, która siedzi obok mnie.

Niedawno czytałam, że jest nawet specjalne określenie na rodzinę Jeffa, Aimee i ich mamy.

Rodzina-akordeon, gdzie najpierw dorosłe dzieci wyprowadzają się z rodzinnego domu, a potem na skutek trudności finansowych, do niego wracają.

Coraz więcej jest takich rodzin w Ameryce.

Według danych z Pew Research Center wynika, że obecnie liczba rodzin wielopokoleniowych pod jednym dachem jest na najwyższym poziomie od lat 50-dziesiątych.

39 procent dorosłych w wieku 18-34 lat mieszka z rodzicami lub ponownie się do nich wprowadziło. Jeśli chodzi o młodych od 18 do 24 lat, to aż 53 procent z nich nie ma własnego mieszkania.

Jeff i Aimee staną na własnych nogach. Za jakiś czas.

Po co jest rodzina w trudnych chwilach?

Aby być źródłem wsparcia.

Danusia Świątek

Poprzedni artykułSzekspir w nowojorskich parkach.
Następny artykuł“Lubię tańczyć” – rozmowa z 11-letnią Alicją Czajkowską ze Staten Island.

1 KOMENTARZ

1. Through good times and bad times,

Through happiness and sadness.

They are always there for you.

They are the ones who loves you.

Either through blood, marriage, or adoption.

They are forever connected to you by heart.

They are family!

Emily Matson, 15 lat