Czy nauczanie mojego dziecka w programie dwujęzycznym będzie dla niego korzystne? Czy ucząc się w języku polskim, nie będzie miało braków w języku angielskim? Czy nie opóźni go w programie szkolnym, w którym prowadzone są dzieci jednojęzyczne? Te i inne wątpliwości ma wielu rodziców stojących przed wyborem, czy posłać swoje dziecko do szkoły z dwujęzycznym, polsko – angielskim programem dual.

Jesteśmy przekonani, że w dużej mierze zostaną one rozwiane po wysłuchaniu drugiej części rozmowy z nauczycielami oraz rodzicami dzieci uczących się w takim programie w Clearmont Elementary School w Elk Grove Village, na przedmieściach Chicago.

 

Rozmawiają: Marta Kustek, Monika Herrera

Realizacja nagrania: Andrzej Cierkosz

 

 

 

Poprzedni artykułWycieczka na most Brookliński
Następny artykuł„Gdzie podziali się pedagodzy podziwiani przez młodzież?”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj