Filip Frąckowiak
                                        Filip Frąckowiak

Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce zaprasza w dniu 2 października (piątek) o godz. 19-tej na wykład Filipa Frąckowiaka pt. „Pułkownik Ryszard Kukliński – Polska Samotna Misja” czyli życie i znaczenie misji Ryszarda Kuklińskiego.

Filip Frąckowiak – absolwent stosunków międzynarodowych Collegium Civitas oraz studiów doktoranckich Instytutu Studiów Politycznych PAN, dyrektor Izby Pamięci Pułkownika Kuklińskiego, członek Komisji Historycznej Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Jest autorem biografii swego ojca prof. Szaniawskiego, przyjaciela płk. Kuklińskiego, pt.: „Józef Szaniawski. Ostatni więzień polityczny PRL”. Publikuje w: „Naszym Dzienniku”, „Gazecie Polskiej”, „W Sieci Historii”. Zabiera głos w polskich rozgłośniach – między innymi: Radio Polonii 2000, Radio Wnet, oraz telewizji – Tv Trwam, Tv Republika.
Celem podejmowanych przez pana Frąckowiaka inicjatyw jest pamięć historyczna o bohaterach polskiej niepodległości, którzy oddali życie za bezpieczeństwo i wolność Ojczyzny.

Czas trwania: 40 min. Wstęp wolny.

Nowy adres Instytutu: 138 Greenpoint Ave., Brooklyn NY 11222

Informacje: tel. 212-505-9077, e-mail office@pilsudski.org

Poprzedni artykuł“Ameryka, Ameryka, uśmiechnij się!”
Następny artykułŚwiętuj Greenpoint znami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj