Popularna akcja pt. „Przerwa na czytanie – IV Międzynarodowa Edycja” której pomysłodawcą jest Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim, zawitała w tym roku również do Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta. Czytelniczy projekt ma szczególne znaczenie z uwagi na rozwijanie dwujęzyczności polonijnych uczniów. Czytanie polskich książek rozwija u nich sprawność językową, język polski jest dla nich przecież drugim językiem.

.

.

.

Szkoła Języka i Kultury Polskiej od wielu lat propaguje czytanie w języku polskim. W placówce działa m.in. od 2018 roku, w ramach bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych, Klub Młodego Czytelnika. Jego inicjatorką jest Irena  Woźniak – Dyrektor Szkoły. Celem klubu jest rozbudzenie w dzieciach zamiłowania do czytania, uświadomienie uczniom i ich rodzicom zalet wynikających z tej umiejętności i zachęcanie do pielęgnowania ich w życiu codziennym. Dlatego też udział w akcji „Czytanie na przerwie” był dodatkową motywacją do dalszego propagowania czytania polskich książek przez polonijną młodzież.  

.

.

.

.

.

.

.

.

Do akcji, obok uczniów i nauczycieli, przyłączyli się też rodzice, czytając bajki i wiersze uczniom z klas młodszych.

.

Irena Woźniak

Dyrektor Szkoły

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta

Poprzedni artykułAttention Polish Program Students!
Następny artykuł11 Listopada – Święto Niepodległości Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj