baner-pchla

 

Polski Instytut Teatralny zaprasza w niedzielę, 16 października, o godz. 12.00 i 14.00 na przedstawienie „Pchła Szachrajka” według Jana Brzechwy, które odbędzie się w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej, przy 15 east 65 str NY 10065.

Producent: Polski Instytut Teatralny, NY
Partnerzy projektu: Polski Konsulat w NY, MSZ -Polska
Sponsorzy: Kościuszko Foundation, PS&FUC
Sponsor medialny: Dobra Polska Szkoła, Kurier Plus, Polskie Radio 910AM

Występują:
Max Kubiś, Anna Rak, Ewa Szewczyk

Adaptacja tekstu i reżyseria:  Izabela Laskowska
Muzyka: Waldemar Wiśniewski
Stenografie: Sara Wechsler
Kostiumy: Basia Malinowska
Pomoc tech: Z.Laskowski, J.Pacia

Bilety dla Członków KF
Dorośli 15$, Dzieci 10$
Non members
Dorośli 35$ Dzieci 25$

Bilety na spektakl o line:
https://www.eventbrite.com/e/polski-instytut-teatralny-zaprasza-na-przedstawienie-pcha-szachrajka-wedug-jana-brzechwy-tickets-28305281860

Wykup member dzisiaj otrzymasz zniżkę dla członków FK.
Polish Theatre Institute został założony w Nowym Jorku w 1984 i przez 32 lata był prowadzony przez Ninę Polan, pod której kierunkiem zrealizował kilkadziesiąt spektakli teatralnych i muzycznych dla Polaków mieszkających w USA. Po śmierci Niny Polan w 2014 r., PTI musiał skonfrontować się z kryzysem finansowym i koniecznością przebudowy organizacji. Pierwsze dwa lata pod nową dyrekcją PTI zadedykował polskim dzieciom, we współpracy z placowkami zajmujacymi sie edukacja dzieci. w Nowym Jorku oraz w New Jersey,CT,MA,RI,PA.
Jesienią 2015 r. PTI zainicjował program „Edukacja poprzez teatr” zbudowany wokół poetyckich przedstawień oraz warsztatów teatralnych opracowanych specjalnie dla dzieci na etapie szkół podstawowych. Ta działalność ma na celu wprowdzić dzieci w magiczny świat teatru, propagować polską kulturę oraz wspomagać naukę języka polskiego w szczególnie atrakcyjny sposób. W pierwszym sezonie, 2015-2016, nasz spektakl „Jaś i magiczna fasola” obejrzało ponad 5,500 dzieci.

„Pchła Szachrajka” jest drugim przedstawieniem przygotowanym w ramach cyklu „Edukacja poprzez teatr”. Premiera odbędzie się 16 października w Kościuszko Foundation. Kilka przedstawień w Nowym Jorku będzie dostępne dla ogólnej publiczności, a w styczniu / w lutym/ (wiosną) (?) 2017 r. „Pchła Szachrajka” ruszy w trasę do szkół polskich na Wschodnim wybrzeżu.

PTI jest organizacja typu nonprofit, działającą dzięki dotacjom sponsorów oraz poparciu widzów.

Poprzedni artykułCelebrujemy język polski w Toronto! – program wydarzenia
Następny artykułW obwodzie kaliningradzkim też będą świętować Polonijny Dzień Dwujęzyczności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj