fraszkoterapia.forteFraszkopisarz Marcin Urban uważa, że tworzenie i czytanie FRASZEK
to znakomite odreagowanie codziennych stresów. Wierzy, że można myśleć o FRASZKOTERAPII jak o sposobie na poprawę samopoczucia, ponieważ naukowo dowiedziono, że śmiech i pogodny nastrój mają właściwości terapeutyczne. Dlatego zachęca wszystkich do pisania fraszek i do dzielenia się nimi z innymi ludźmi. Twierdzi, że fraszki tworzy „samo życie” i dlatego jedynym problemem jest szybkie uwiecznienie ich na papierze lub w inny sposób. Poleca posyłanie fraszek w formie SMS-ów, e-maili. Oprócz zabarwionych humorystycznie fraszek poleca również inne teksty o niewielkich rozmiarach, nazywane refleksjami lub dumkami. Sam, oprócz fraszek, pisze wiersze, rymowane bajki, humoreski oraz teksty piosenek. Jego wiersze śpiewają m.in. Anna Wiktorowicz, Monika Załoga, Agnieszka Dulny i Agata Klimczak.

Refleksja zasłyszana w sądzie
Każdy ma prawo do szczęścia,
schowek.na.mysliale, jasna sprawa,
że już wcale nie każdy
ma szczęście do prawa.

Fraszka o Internecie
Jeśli cię współcześnie
 nie ma w Internecie,

to dla wielu ludzi 
nie ma cię na świecie.

Fraszka o problemach z miłości
Miłość jest ślepa. Ta ślepota
trwa zwykle nieco ponad rok…
niestety, potem zakochani
znów odzyskują świetny wzrok.

Fraszka o brukowcach
Gdy brukowiec wiadomość
istotną zamieści,
mysli.z.muzyka.w.tleto tytuł jest tam większy
od notatki treści.

Fraszka o zmyśle obserwacji
Mężczyźni, uważajcie…
kobieta wie o facecie
więcej niż wy nawzajem
i sami o sobie wiecie.

Fraszka na pociechę
Kto się znalazł „na dnie”

dalej już… nie spadnie !

Fraszka przedwyborcza
Nikt rozsądny z pewnością
temu nie zaprzeczy,

że „obiecać” i „zrobić”

– to dwie różne rzeczy…

Fraszka dla milionerów
Bogactwo bywa szczęścia złodziejem,

gdyż nawet kawior… powszednieje.

Fraszka o pochwałach

Powszechny dziś uczuć paraliż

jest zjawisku takiemu winny,

że jeśli się sam nie pochwalisz, 

to nie zrobi tego nikt inny.

Marcin Urban – fraszkopisarz. Jak sam mówi, swoje refleksje na temat życia i ludzi od lat na papier przelewa
w postaci wierszy i fraszek, w których stara się mówić o otaczającej nas rzeczywistości w sposób ułatwiający czytelnikom dostrzeganie w życiu ziarenek szczęścia i drobinek radości.

Linki:
www.fraszkoterapia.marcinurban.net
 


 

 

  

Zuzanna Patocka 3E-mailowa FRASZKOTERAPIA

Jeśli chcesz otrzymywać fraszki Marcina Urbana za pośrednictwem e-maila, wystarczy, że wejdziesz na jego stronę www.fraszkoterapia.marcinurban.net i w zakładce „bezpłatna FraszkoTerapia” wyrazisz zgodę na przesyłanie fraszek na Twój adres e-mailowy.
 
KONKURS!

Napisz swoją własną fraszkę i wyślij na adres: karinabonowicz@dobrapolskaszkola.co Trzej najlepsi fraszkopisarze otrzymają jeden z konkursowych zestawów: fraszki Marcina Urbana w postaci książkowej, pocztówki poetyckie jego autorstwa z rysunkami Kamili Rzymskiej i Zuzanny Patockiej lub płyty z muzyczną wersją fraszek. 


Karina Bonowicz

Poprzedni artykuł„Czas na bal!” – scenariusz zajęć przedszkolnych dla grupy mieszanej
Następny artykułPolska Szkoła im. Heleny Modrzejewskiej – Naperville, IL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj