Uniwersytet Śląski w Katowicach posiada bardzo atrakcyjną ofertę dla studentów zagranicznych, których na uczelni jest bardzo wielu. Połowa z nich posiada polskie korzenie. Druga połowa to studenci ze wschodu: Kazachstanu, Ukrainy, Gruzji, jak również z Chin, Japonii, Mongolii, Korei Płd. Od momentu pojawienia się programów mobilnościowych, rośnie liczba studentów przyjeżdżających z zachodu.

Instytucją Uniwersytetu Śląskiego, działającą od 1991 roku, jest Szkoła Języka i Kultury Polskiej. Szkoła prowadzi między innymi różnego rodzaju kursy języka polskiego, seminaria z zakresu języka i kultury polskiej dla nauczycieli i lektorów uczących języka polskiego za granicą wśród Polonii i cudzoziemców, Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego, seminaria
i konferencje poświęcone językowi i kulturze polskiej, nauczaniu języka polskiego jako drugiego oraz tłumaczeniom. Szkoła gościła już kilka tysięcy studentów ze wszystkich stron świata.

Szkoła prowadzi kursy Kursy Języka Polskiego:
– miesięczne,
– roczne,
– semestralne,
– na życzenie,
– przygotowujące do państwowych egzaminów poświadczających stopień znajomości języka polskiego,

zarówno dla cudzoziemców przebywających w Polsce, jak i dla tych, którzy dopiero zechcą przybyć do Polski, aby podjąć naukę języka polskiego, lub wybierają się do naszego kraju w sprawach zawodowych.
Są to kursy dla osób, które dysponują niewielkim czasem na naukę i dla tych, które chcą się uczyć systematycznie. Kursy języka polskiego są prowadzone na wszystkich poziomach znajomości języka.

Szczegółowe informacje o poszczególnych kursach, terminy oraz karty zgłoszeń, znajdą Państwo na stronie internetowej www.sjikp.us.edu.pl

Stoisko Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na Targach Edukacyjnych w Nowym Jorku.

Zapraszamy do wysłuchania wypowiedzi przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego, w trakcie Targów Edukacyjnych w Nowym Jorku, 4 marca 2012 roku w Polskim Konsulacie RP.

Jolanta Tambor, Dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz pełnomocnik rektora ds. studentów zagranicznych.

[gplayer href=”https://dobraszkolanowyjork.com/wp-content/uploads/2012/03/Jolanta.Tambor.mp3″][/gplayer]

O rocznym kursie przygotowawczym dla młodzieży polonijnej planującej studia na Uniwersytecie Śląskim oraz bardzo atrakcyjnej, wakacyjnej, miesięcznej szkole języka polskiego w Cieszynie, opowiada Aleksandra Artelik, Wicedyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego.
[gplayer href=”https://dobraszkolanowyjork.com/wp-content/uploads/2012/03/Aleksandra-Artelik.mp3″][/gplayer]

Wysłuchała i opracowała: Marta Kustek

Poprzedni artykuł„Facebook na depresję”
Następny artykułStudia w Polsce