Tegoroczny III Polonijny Dzień Dwujęzyczności można obchodzić na wiele sposobów, bo kreatywność wśród polonijnych nauczycieli i rodziców nie zna granic.

Zapraszamy do korzystania z oferty dwóch pisarek: Barbary Dubuś i Aleksandry Karkowskiej, o których pisaliśmy już na naszym portalu:

https://dobraszkolanowyjork.com/chcesz-sie-poczuc-silniejszy-w-nowoczesnym-swiecie-poznaj-swoich-dziadkow/

W czasie święta dzieci mogą wrócić do historii swoich rodzin, używając książki-przewodnika „Babciu! Grandma” Dziadku! Grandpa! Tell Me Your Story”

Autorki proponują: „Zabierz wnuczkę i wnuka w czasy swojego dzieciństwa i opowiedz o swoim życiu, o swoich przygodach, zabawach  i obowiązkach. Zdradź swoje sekrety. Wypełniając ten zeszyt razem, zdziwicie się, uśmiejecie, czasami wzruszycie. Pokażecie jak niegdyś wyglądał dziecięcy świat. Świat jakże inny, ale dzieci jakże podobne!”

Barbara Dubuś studiowała kulturoznawstwo i dziennikarstwo. Interesuje się etnografią i uwielbia podróżować. Kocha polskie góry. Aleksandra Karkowska po kilkunastu latach pracy w korporacjach, zajęła się realizacją swoich marzeń i pasji. Maluje, podróżuje, działa społecznie i teraz pisze, i wydaje międzypokoleniowe książki z panią Barbarą. Zainteresowane osoby mogą kontaktować się e-mailowo z pisarkami: oficyna@oficyna.com.pl

 

Danuta Świątek

 

 

Poprzedni artykułRozwiązanie konkursu fotograficznego dla dzieci na III Polonijnym Dniu Dwujęzyczności w Holandii
Następny artykułBabcia Bożenka: I też lubił słodycze….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj