W której polskiej komedii runął Pałac Kultury i Nauki, pod jakim tytułem wyświetlono w ZSRS „Seksmisję”, kto zagrał generała Fieldorfa Nila w słynnym dramacie Ryszarda Bugajskiego – te i wiele innych pytań czeka na uczestników quizu portalu historycznego dzieje.pl „Polskie miesiące w polskim filmie”, który właśnie ruszył.

Quiz ma nie tylko dostarczać rozrywki, ale także edukować. Przygotowany konkurs jest kolejnym – po „Historii
w kinie”- projektem portalu dzieje.pl, w którym pokazana jest najnowsza historia Polski poprzez sztukę filmową.

Filmami, które mogą zainspirować widzów do samodzielnego zgłębiania historii są np. „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł” Antoniego Krauze i „Róża” Wojciecha Smarzowskiego.

Grę podzielono na 20 kolejek, każda z nich – prezentowana co trzy dni – to zestaw trzech pytań. W quizie wykorzystano fragmenty wideo, zdjęcia i ścieżki dźwiękowe z kilkudziesięciu filmów.

Dla najlepszych graczy w końcowym rankingu przewidziane są nagrody rzeczowe m.in. pendrivy (4 GB), koszulki, książki i filmy na DVD. Na uczestników quizu czeka także inna atrakcja – możliwość zdobycia dodatkowych nagród w zabawie na czas, jaką jest układanie puzzli o tematyce filmowej i historycznej.

Quiz zorganizował portal historyczny dzieje.pl prowadzony przez Polską Agencję Prasową i Muzeum Historii Polski. Głos Nauczycielski jest jego patronem medialnym.

Quiz jest dostępny dla użytkowników portalu społecznościowego Facebook do 16 grudnia 2012 pod adresem: http://apps.facebook.com/polskie_kino/

(kk,GN)

Poprzedni artykuł„Gdzie są ekipy naprawcze?”
Następny artykuł„Sandy w oczach dzieci”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj