24 maja, 2015 roku w parafi Our Lady of the Assumption w Copiague na Long Island, odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika polskiego papieża św. Jana Pawła II, a także nazwania ulicy imieniem polskiego papieża. Autorem pomnika jest Izydor Borys, rzeźbarz specjalnie przyleciał wraz z żoną na uroczystość z Polski. Głównymi inicjatorami projektu byli mieszkańcy Long Island: Marta Wesołowski, Agnieszka Lavelle i Andrzej Rutkowski.

Uroczystość odsłonięcia poprzedziła msza święta z udziałem biskupów Williama F. Murphiego i Andrzeja Zglejszewskiego.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji Andrzeja Cierkosza.

Poprzedni artykuł„Koty i buty czyli mały Włoch mówi po polsku”
Następny artykuł10 października Polonijny Dzień Dwujęzyczności: „Bez znajomości polskiego nie ma więzi z polską kulturą”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj