jm-100

 

Julia Marut w obecnym roku otrzymała trzy nagrody w różnych konkursach, w tym w dwóch międzynarodowych. Jednym z nich  był znany konkurs literacki, do czego jeszcze wrócimy. Jednak teraz przeczytajmy tekst Julii o trzecim współzawodnictwie. Wiąże się on z Paradą Pułaskiego. A do tego dołączam wiersz o jesieni w zupełnie innym klimacie.
Zapraszam.

Irena Biały

* * *

W pewien  zwykły  dzień zadzwonił  w domu telefon. To był nieznany numer, więc nie odebrałam. Ale osoba, która telefonowała,  nagrywała się imiennie, gratulując mi tajemniczo wygrania konkursu. Odebrałam telefon i zastanawiałam się o co chodzi. W końcu pomyślałam, że chyba  dotyczy to aplikacji, którą wysłalam na konkurs Miss Polonia Centrali Organizacji Polonijnych. Nie sądziłam, że mam szansę na wygraną, więc postanowiłam o tym zapomnieć. A tu pani gratulowała mi przez telefon i zadawała pytania, na które nie miałam odpowiedzi. Lekko zdenerwowana zapytałam, o co chodzi i usłyszałam, że zwyciężyłam w tym konkursie! Byłam ogromnie uradowana i wielce zszokowana. Przez chwilę nawet myślałam, że to jakiś dowcip, ale to była prawda.

Pani powiedziała mi, że za pare tygodni będę uczestniczyć w balu, gdzie zostanę oficjalnie ogłoszona zwyciężczynią konkursu. I  tak przez następne tygodnie szukałam z rodziną sukni, butów. W końcu  wybraliśmy białą suknię. Już byłam gotowa na bal. Wszystko bardzo dobrze się udało. Jak miło było spędzić na balu czas z rodziną i znajomymi.

Teraz czekam niecierpliwie na Paradę Pułaskiego, gdy będę mogła jechać pięknym samochodem w szarfie i koronie jako Miss Polonia 2016 Centrali Organizacji Polonijnych w New Jersey.

 

 Julia Marut, 17 lat, Szkoła Konsularna w Nowym Jorku

 

jm-42

 

” Mój jesienny wieczór”

 

Patrzę na kolorowe liście cicho spadające z drzew

Słucham zawodzącego wiatru

Wdycham słodki zapach dojrzałych, czerwonych jabłek

Jem pyszną babciną szarlotkę

Otulam się ciepłym wspomnieniem lata.

Poprzedni artykułŚwiętujemy polski język w Amersfoort w Holandii
Następny artykułTrust: in Public Art

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj