W dniu 19 marca, w naszej „żaróweczce” było bardzo świątecznie, a to wszystko dzięki wychowawczyni klasy 0 pani Ani Majchrowicz, jej asystentce Wiktorii Styrnik i ogromnej pomocy rodziców, uczniów klasy zerowej. Tego dnia przygotowaliśmy i pokazaliśmy uczniom polskie tradycje wielkanocne. Szkoła polska, to nie tylko praca z książką, to również pielęgnowanie pięknych polskich tradycji, to tworzenie przyjaźni i pracy w kolektywie.

Właśnie tak jest w naszej szkole. Taką atmosferę stworzyliśmy w trakcje śniadania przy wielkanocnym stole, na którym nie zabrakło niczego. Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniowie mieli okazję posmakować wypieków wielkanocnych, częstować się tradycyjną zawartością koszyczka wielkanocnego, a także nauczyć się, jak tworzy się palmę wielkanocną. Nie zabrakło również malowania jajek i tworzenia fantastycznych, własnoręcznie wykonanych pisanek!

.

.

.

.

.

.

Najważniejsze jednak, że były uśmiechy na twarzach naszych najmłodszych.

.

Irena Woźniak
Dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej

Poprzedni artykuł“Wiersze z kapelusza”, czyli XVI Konkurs Recytatorski w Trenton
Następny artykułPasowanie na ucznia w Akademii Języka Polskiego i Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bartlett

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj