vn94ltfwlhryovmdg84w

 

Jedną z rzeczy, która sprawia, że święta Bożego Narodzenia w Polsce są tak magiczne, są różnorodne tradycje i obrzędy, które im towarzyszą. Niektóre dobrze znane i przekazywane z pokolenia na pokolenie, inne – trochę już zapomniane, jednak wszystkie wprowadzające radość, ciepło i rodzinną atmosferę.

Fundacja Edukacji Polonijnej przygotowała quiz pt. „Polskie Tradycje Bożonarodzeniowe”, który pomoże sprawdzić znajomość najbardziej znanych świątecznych zwyczajów!

 

ROZPOCZNIJ QUIZ

 

Quiz stanowi również świetne przygotowanie do  świątecznego Webinarium dla dzieci pt. „Ślemy życzenia”. Już 14 grudnia, o godzinie 18:00 (czasu polskiego) odbędzie się spotkanie on-line, gdzie mali uczestnicy będą mogli poznać piękną tradycję składania sobie życzeń, a także spróbują samodzielnie lub z pomocą rodziców stworzyć kartkę świąteczną dla bliskiej osoby!

Chętni proszeni są o przygotowanie kolorowych kartek bloku technicznego, papieru kolorowego, kleju, nożyczek, mazaków, dziurkacza, tasiemki oraz rolki po papierze toaletowym bądź inny okrągły kształt, który posłuży do odrysowania koła.

Zachęcamy do udziału w zajęciach!

 

DPS

Poprzedni artykuł„Zachorował na Polskę!” – niezwykłe spotkanie w Polskiej Szkole Ogniwo w Trenton, NJ
Następny artykułIII edycja Konkursu poświęconego bł. Bolesławie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj