img044

 

„Polskie szkoły sobotnie” to wydana ostatnio przez dyrekcję Polskiej Sobotniej Szkoły im. Jana Brzechwy w Moss w Norwegii (Foreningen Barna Polen) publikacja pod redakcją Izabeli Bielińskiej opisująca funkcjonowanie szkolnictwa polonijnego poza granicami Polski, na przykładzie placówek w Norwegii i Wielkiej Brytanii: Polskiej Szkoły Sobotniej w Moss oraz zlokalizowanej w angielskim Bristolu Integracyjnej Szkoły Sobotniej im. generała Władysława Andersa.

Publikacja ma charakter monografii pedagogicznej czyli stanowi opis konkretnej instytucjonalnej formy aktywności dydaktyczno – wychowawczej, umożliwiające gruntowne poznanie polskiej szkoły sobotniej poza granicami kraju. Prezentuje również m.in.  przykłady współdziałania z innymi organizacjami polonijnymi oraz wspólnie prowadzone projekty, jak np. konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z wierszy Jana Brzechwy” ze szkoły w Mahwah z New Jersey pod opieką nauczycielki Krystyny Klechy.

Rodziców zainteresowanych zakupem książki prosimy o kontakt pod adresem: stowarzyszeniedziecipolsce@gmail.com

 

Informacja nadesłana

 

img043

Poprzedni artykułSztuka mówienia wg Profesora Jerzego Bralczyka – warsztaty
Następny artykułWalentynkowe Święto Rodziny w Perth Amboy

1 KOMENTARZ

  1. SZANOWNI PAǸSTWO!
    Na Państwa ręce-jeśli oczywiście otrzymam na to zgodę mam zamiar wysłać dwie książeczki dla dzieci w przedziale wiekowym od 6 do 12 lat w formie elektronicznej PDF i upoważniam Państwa do ich szerokiego rozpowszechniania według Waszego uznania.Poniżej trochę więcej informacji o mojej akcji-ZAPRASZAM!
    Jestem emerytowanym lekarzem, ktὸry pracował w Polsce, Afryce i po dość długich latach pracy w Kanadzie znalazł się na emeryturze. Z trudnością zaadaptowałem się do nowych warunkὸw życia i wtedy powrὸciłem do pisania. Trochę piszę wierszem, prozą, a ostatnio moją pasją stały się różnorodne opowiadania, bajki i wiersze dla dzieci. Zawsze kochałem zwierzęta i nagle poczułem ich bliskość-zacząłem pisać o nich zapraszając na spotkania z nimi dzieci. Zwierzęta i ich prostolinijne reakcje, odruchy są cząstką tego Świata-Natury, ktὸry warto obserwować, poznawać i nauczyć się kochać, bo to niewątpliwie wpłynie na przyszłość dojrzałego człowieka. W pewnym okresie mojego życia przez kilka miesięcy napisałem sześć książeczek i opublikowałem w bardzo małym nakładzie w Polsce. Pisałem dużo i postanowiłem zaszczepić w społeczeństwie polonijnym myśl książki charytatywnej dla dzieciakὸw na emigracji.Na dzień dzisiejszy uważam, że z przyjemnością mogę rozprowadzić część moich książek dla dzieci drogą komputerową w formie PDF. Książki te są niezwykle kolorystyczne-mogą być odbierane fajnie na dużych ekranach internetowych i mam nadzieję, że zaciekawią dzieciaki-starsze umiejące czytać oraz wciągną rodzicὸw lub dziadkὸw w akcję czytania-charytatywnej książki dla młodszych polskich dzieciakὸw na emigracji.Ten materiał może być przydatny dla dzieci w przedziale wiekowym od 6 do 12 lat. Po pewnym czasie będę mὸgł przesłać nieco więcej tych książek o trochę innej tematyce. Zapraszam do tej akcji-myślę, że to naprawdę ma sens-a uśmiech dziecka i zadowolenie, ktὸre będzie się wiązało z posługiwaniem się językiem polskim będzie dla mnie nie tylko największą satysfakcją,ale i zapłatą.Tylko po pisemnej akceptacji co oczywiście wiąże się z odpowiedzią będę mὸgł z niezwykłą przyjemnością przesłać moje książki.
    Wszystkie komentarze jak i usprawnienia w tej sprawie są bardzo mile widziane.
    Zapraszam-Dr Jerzy Pawlak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj