Czy lekcję historii można zamienić w niezwykłą przygodę?

Oczywiście, że tak!

Zabierzmy, a raczej zamknijmy naszych uczniów w pokoju zagadek, w którym jako młodzi pasjonaci historii zmierzą się z serią zadań i łamigłówek na drodze Polski do wolności. Odkrywając zawiłe losy zniewolonej Ojczyzny, uczniowie zdobędą hasło-klucz, dzięki któremu wydostaną się z klasy.

Prezentujemy Wam konspekt lekcji historii w formie escape room pt.: „Droga Polski do wolności” wraz z kartami pracy, który powstał z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Emocje i świetna zabawa gwarantowane!

Konspekt i karty pracy do pobrania:

Konspekt

Karty pracy

Scenariusz lekcji pt. : POLSKI DROGA DO WOLNOŚCI  autorstwa Justyny Berezy zdobył:

I miejsce
w kategorii szkół średnich w konkursie „STULECIE  NIEPODLEGŁOŚCI  POLSKI” zorganizowanym z okazji XV Zjazdu Nauczycieli Polonijnych w Portland w 2018r.

II miejsce

w konkursie „Być Polakiem”  na konspekt lekcji pt.:  „Rok 1918 – SPEŁNIONE MARZENIA
POKOLEŃ” (w kat. dla uczniów 14-19 lat), organizowanym przez fundację „Świat na tak”.

Poprzedni artykułPSTRYK MYK – magazyn dla polonijnego dziecka również w USA!
Następny artykułTeledysk do piosenki „Trzy Słowa”

1 KOMENTARZ

1. Pomysł bardzo ciekawy pod względem metodycznym, organizacyjnym i zawiera najważniejsze wydarzenia historyczne, tak wynika z opisu lekcji. Cieszę się, że znalazłam scenariusz lekcji, chociaż ubolewam, że tylko jeden. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w propagowaniu języka polskiego i historii kraju poza jego granicami.