Polska Szkoła Sobotnia
Mary Our Queen Catholic Church
6260 The Corners Pkwy
Norcross, GA 30092

www.polishclubofatlanta.org

Dyrektor: Maria Adamczyk, tel. (770) 663-1007
E-mail: principal@polishclubofatlanta.org
Przewodnicząca Koła Rodzicielskiego: Anna Hołub-Standish, tel. (678) 947-3629 i (678) 462-9175
Inne kontakty: Przewodnicząca Polskiego Klubu Hania Młynarz, tel. (770) 977-2384

Polska Sobotnia Szkoła dla dzieci i dorosłych działa przy Polskim Klubie w Atlancie. Nauka języka polskiego z elementami historii, kultywowanie polskich tradycji.

Nauka w Polskiej Szkole odbywa się w soboty podczas roku szkolnego. Prowadzone są zajęcia w języku polskim dla dzieci w wielu grupach wiekowych (za wyjątkiem dzieci w wieku przedszkolnym – proszę spojrzeć na informację o Bajeczniku).  Poziom edukacji jest dopasowywany do poziomu znajomości języka w grupie, tak aby każde dziecko mogło maksymalnie skorzystać z lekcji. Nauczyciele w szkole w większości mają kwalifikacje pedagogiczne i dokładają starań aby podtrzymać i rozwinąć znajomość języka, polskiej tradycji i kultury.

W miarę potrzeb jest także prowadzona nauka języka angielskiego dla osób dorosłych (zależnie od ilości zgłoszeń). 

Zajęcia szkolne prowadzone są w wynajętych pomieszczeniach katolickiej szkoły przy Kościele Mary Our Queen w Norcross. Klasy spełniają wszelkie wymagania potrzebne do zapewnienia edukacji o dobrym standarcie i w bezpiecznych warunkach (szkoła jest ubezpieczona). Dodatkowo w niektóre soboty w tym roku szkolnym prowadzone są zajęcia religii dla dzieci zainteresowanych rodziców.

Przy szkole znajduje się Bajecznik, mini-przedszkole dla najmłodszych członków Polonii zamieszkałej w Atlancie i jej okolicach. Jego celem jest kultywowanie, podtrzymywanie i doskonalenie przez dzieci języka polskiego poprzez słuchanie bajek i wierszy po polsku, śpiewanie polskich piosenek i zabawę prowadzoną w języku polskim. Powstał w lutym 2000 roku i przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym – od dwóch do pięciu lat. W Bajeczniku uczestniczą dzieci zarówno z polskich rodzin jak i z małżeństw polsko-amerykańskich.

Poprzedni artykułPolska Szkoła im. Marii Skłodowskiej Curie Oddział Południowy – Clearwater, FL
Następny artykułPolska Szkoła im. Czesława Miłosza – Schaumburg, IL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj