Tematem tegorocznego wydarzenia Polonijnego Dnia Dwujęzyczności celebrowanego w Polskiej Szkoły im. Jana Karskiego w Dallas w Teksasie była „Podróż w krainę książki”. Dzieci oraz rodzice miały okazję podróżować z paszportem od stoiska do stoiska, czyli od książki do książki i słuchać, bawić się, rozwiązywać zagadki i krzyżówki. Można było ulepić Plastusia z plasteliny i zrobić Smoka Wawelskiego z bibuły, zabawić się w Kubusia Puchatka i podebrać miód pszczołom, czy przy zawiązanych oczach przymocować Osiołkowi zgubiony ogon. Młodsze dzieci kolorowały i bawiły się kartami „memo” z Koziołkiem Matołkiem, a starsze rozwiązywały quizy, rebusy i krzyżówki. Wspaniale było patrzeć, gdy zarówno dzieci jak i rodzice bawili się przy książkach, które są czytane z pokolenia na pokolenie i cenione w różnych środowiskach kulturowych, językowych, czy obyczajowych.

Marta Morawska
Dyrektor Polskiej Szkoły im Jana Karskiego w Dallas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Poprzedni artykuł„To je Leeds, tego  nie ogarniesz”
Następny artykuł„Dwa języki znam, dwie ojczyzny mam” – celebrujemy polski język w Polskiej Szkole im. Jana Pawła II w East Stroudsburg, PA

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj