Polska Szkoła im. Św. Małgorzaty Marii
111 S Hubbard St.
Algonquin, IL 60102

Kontakt: tel. (224) 436-0321
Dyr. Ojciec Edward Staniukiewicz tel. 815.505.9796, estaniukiewicz@franciszkanie.pl
Prezes – Grzegorz Dobek tel. 224.623.4169, agdobek@sbcglobal.net
Kierownik Szkoły – Beata Rzadkowska tel. 224.436.0321, atarz@comcast.net
Z-ca kierownika – Tadeusz Młynek tel. 847.927.0323, tadeuszmlynek@yahoo.com

www.nasza-szkola.com

Wiek:  przedszkole, zerówka, 8-letnia szkoła podstawowa, 3-letnie liceum

Szkoła prowadzi także zajęcia dla dorosłych: kursy języka angielskiego i języka polskiego.
Każdy rok szkolny obfituje w różnego rodzaju wydarzenia, konkursy, uroczystości, wyjazdy takie jak wyjazdy na koncerty i do muzeów oraz na coroczną paradę do Chicago z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja; konkursy koszyczków wielkanocnych, szopek bożonarodzeniowych, kartek walentynkowych, rysunkowe, recytatorskie; szkolny pokaz talentów; akademie z okazji Dnia Matki, Święta Niepodległości, rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II; Szkolne Mikołajki, Jasełka, Zabawy Choinkowe.

Szkola przeprowadza co roku certyfikowany egzamin znajomości języka polskiego. Rejestracji do egzaminu można dokonać już teraz na stronie internetowej Państwowej Komisji Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego (www.buwiwm.edu.pl/certyfikacja/) lub w biurze Szkoły Polskiej im. Jana III Sobieskiego (w tym przypadku pobierana jest opłata manipulacyjna w wysokości $15).

Poprzedni artykułPolska Szkoła im. Jana Matejki – McHenry, IL
Następny artykułPolska Szkoła Św. Krzyża – Joliet, IL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj