Polska Szkoła im. Jana Matejki
5211 Bull Valley Rd.
McHenry, IL 60050

www.matejkopolishschool.com

Kontakt: tel. 847-809- 9375
Dyrektor -mgr Hanna Walas
Z-ca Dyrektora – mgr Agnieszka Herzberg
Prezes – Monika Konopa

Wiek: przedszkole, szkola podstawowa, 3-letnie liceum

Szkoła rozpoczęła działalność we wrześniu 2003. Obecnie szkoła liczy około 200 uczniów, którzy uczęszczają do klas od przedszkola do szkoły średniej włącznie. Oprócz tego szkoła oferuje również naukę języka polskiego dla uczniów, którzy nie znają języka w tzw. programie bilingual ( również dla osób dorosłych). 

Klasy  są małe, co wpływa na dobrą atmosferę, lepsze poznanie się i większy komfort uczniów. Obok regularnych lekcji, które odbywają się w każdą sobotę, począwszy od września a skończywszy na 3-ciej sobocie maja, uczniowie biorą udział w wielu zajęciach dodatkowych jak: kółko  teatralne, plastyczne, sportowe,  a także ESL, czyli naukę języka angielskiego dla dorosłych. Lekcje te odbywają się również w każdą sobotę w godzinach 9: 00 do 12:30. W szkole organizowany jest inicjowany przez nas konkurs plastyczny im. Jana Matejki dla wszystkich uczniów szkół polonijnych w całych Stanach Zjednoczonych.

Poprzedni artykułAkademia Adama Mickiewicza – Algonquin, IL
Następny artykułPolska Szkoła im. Św. Małgorzaty Marii – Algonquin, IL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj