Polska Szkoła im. Czesława Miłosza
Schaumburg, IL 60194

Kontakt: tel: 224 489 1473
Email: contact@czeslawmilosz.org
Osobiście: W ciągu roku szkolnego w każdą sobotę pomiędzy 9:00 am – 12:30 pm na pierwszym piętrze w Schaumburg High School, 1100 W Schaumburg Rd, Schaumburg (Gate 4).

Dyrektor: Anna Dunajewski
tel: 847.969.1825
fax: 847.969.1825
Prezes: Malgorzata Szostek, tel: 847.584.0323

www.czeslawmilosz.org

Wiek: przedszkole, szkoła podstawowa od klasy 0 do VIII oraz klasy licealne, które kończą się maturą. Szkoła prowadzi również klasę dwujęzyczną dla dzieci w różnym wieku, które znają tylko język angielski i uczą się mówić,czytać i pisać po polsku.

Program: nauczanie jezyka polskiego, historii i geografii, religii, rozbudzanie zainteresowania kultura i tradycja kraju naszych przodków, wychowanie w duchu patriotyzmu i dumy z przynaleznosci do narodu polskiego

Zajęcia dodatkowe: kursy języka polskiego i angielskiego, kursy jezykow obcych: niemieckiego, francuskiego i hiszpanskiego.
Szkoła umożliwia również dorosłym naukę na różnego rodzaju kursach organizowanych przez Polish American Humanistic Academy oraz posiada akredytacje Illinois State Board of Education.