Polska Szkoła Dokształcająca im.Kazimierza Pułaskiego
120 Hoboken Road
East Rutherford, NJ. 07073

http://www.szkolapulaskiego.com

Telefon do szkoły: 201-615-9740

DYREKTOR: AGNIESZKA GOLONEK
E-mail:agolonek@yahoo.com

W roku 1966 powstała Polska Szkoła Dokształcająca im. Kazimierza Pułaskiego w Passaic, NJ. Szkołę założyły Emilia Ratajska oraz Adela Ambroz. Od 1969 roku placówka wynajmowała pomieszczenia kościoła Matki Bożej Różańcowej w Passaic, korzystając z gościnności ówczesnego proboszcza Johna Podgórnego. Wielkim wydarzeniem w życiu szkoły było otrzymanie sztandaru – symbolu patriotyzmu, honoru i jednosci, w roku 2008.
4 września 2010 roku pierwszy dzwonek szkoły zabrzmiał w nowym miejscu. Szkoła zmieniła adres, została przeniesiona do East Rutherford.

Przez ponad 45 lat PSD im. Kazimierza Pułaskiego wychowała setki uczniów (a najlepsi z nich otrzymali nagrody i listy gratulacyjne od Ambasadora Rzeczpospolitej w Waszyngtonie).
To doświadczenie budzi zaufanie i szacunek. W szkole pracuje grono doskonałych pedagogów. Zawód nauczyciela języka polskiego na obczyźnie stawia duże wymagania, niezbędne jest doświadczenie pedagogiczne a także umiejętności dialogu z dziećmi i młodzieżą. Nauka w szkole nie ogranicza sie do zrealizowania programu, nauczyciele wprowadzaja wiele nowych projektow, aby lekcje byly atrakcyjne
i ciekawe. Nauczyciele wciaz podnosza kwalifikacje biorac udzial wszkoleniach, kursach i warsztatach metodycznych.

W szkolnym kalendarzu jest wiele uroczystosci zaczynajac od slubowania klas pierwszych poprzez jaselka, konkursy, pokazy, apele, wycieczki az po wystep teatru szkolnego na zakonczenie roku.
Szkole zaczynaja maluszki w przedszkolu majac 3 lata a koncza dorosli ludzie zdajac egzamin dojrzalosci czyli Mature.

Poprzedni artykułPolska Szkoła Sobotnia im. Jana Pawla II – Parsippany
Następny artykułOCZAMI MAMY: “Home schooling czyli domowe nauczanie”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj