Polska Szkoła Dokształcająca im. Henryka Sienkiewicza

Anna Kubicka / P.S.D.im.H.Sienkiewicza
209 – 30 Street, Apt.K
Brooklyn , NY 11232

Zajęcia: soboty 9- 1:15pm, klasy licealne 9 -12:30 pm.
Wiek: 3-17 lat( przedszkole, zerowka , klasy 1-8 oraz 3- letnie liceum)
Zajęcia pozalekcyjne w soboty: kółko taneczne “Polanie”, kółko plastyczne, warsztaty dziennikarskie, drużyna zuchowa “Polskie Maki” oraz drużyna harcerek.

Szkoła przygotowuje do egzaminu z języka polskiego.

Jedna z najstarszych polskich szkół w Nowym Jorku. Powstała w 1928 roku. Prawnym i finansowym opiekunem szkoły jest Towarzystwo Oświatowe im. Henryka Sienkiewicza, którego prezesem jest obecnie pani Zuzanna Żurek. Zajęcia odbywają się przy parafii Our Lady of Guadelupe. Obecnie szkoła liczy 200 uczniów, w tym 20 licealistów. W tym roku (2011) do szkoły po raz pierwszy mogły zapisać się przedszkolaki, których jest 20. Szkoła zatrudnia 13 nauczycieli.