Polska Szkoła Dokształcająca im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego

dyrekcja@lakewoodpolishschool.com
www.lakewoodpolishschool.com

Wiek: 3-4 lata, zerowka, klasy I-VIII, klasy gimnazjalne IX – XI
Zajecia: czwartek i piatek wieczor, sobota

Szkola istnieje od 1995 r. Obecnie uczeszcza do niej 150 uczniow (2010/11). W szkole uczy 15 nauczycieli. Patronat nad szkola sprawuje Polish Heritage Center (Centrum Dziedzictwa Narodowego). W szkole dziala Zespol Taneczny MAKI, Kolko teatralne, organizowane sa rozne zajecia dodatkowe, konkursy (m.in. Konkurs Matematyczny KANGUR), wycieczki, gry i zabawy. Sa tez zajecia „Polski jako jezyk obcy” oraz dwa razy w miesiacu prowadzona jest nauka jezyka polskiego dla doroslych (wiek 30-84). W szkole dziala teatrzyk kukielkowy „Fantazja” oraz ESL dla rodzicow. Dodatkowa atrakcja dla uczniow jest dzialajaca pod trenerskim okiem Roberta Michalika druzyna pilki recznej Ocean, NJ Team Handball Club.

Poprzedni artykułPolska Szkoła Dokształcająca im. Św. Michała – Lyndhurst
Następny artykułPolska Szkoła Dokształcająca im. Marii Skłodowskiej – Curie, Irvington NJ