Opowiadaniem legend o symbolach narodowych i stolicach Polski podczas sobotniej lekcji uczniowie klasy trzeciej Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Konsulacie Generalnym RP w Toronto postanowili uczcić trzeci już Polonijny Dzień Dwujęzyczności.

Dzieci wspólnie recytowały wiersze takie, jak “Katechizm polskiego dziecka” czy “Flaga”, zaśpiewały piosenkę “Płynie Wisła Płynie” lub uzupełniały teksty o symbolach, malowały stroje ludowe, układały hymn i godło Polski z puzzli. Pracowały również z mapą Polski. Wiele się działo i wszyscy uczniowie chętnie brali udział we wszystkich zajęciach!

To bardzo ważne, szczególnie dla naszych dwujęzycznych dzieci, by umacniała się w nich świadomość, iż jako osoby dwujęzyczne mają oparcie w gronie podobnych im ludzi, nie tylko w swojej najbliższej rodzinie czy polskiej placówce edukacyjnej.

Pozdrawiam wszystkich i życzę kreatywności oraz mnóstwa pozytywnej energii przy przygotowywaniach w realizacji kolejnego Polonijnego Dnia Dwujęzyczności!

Krystyna Dobrzeniecka
Nauczyciel SPK, Toronto, Kanada

Zdjęcia: Archiwum szkoły

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj