W poniedziałek, 22 października br. Polska Szkoła im. J. U. Niemcewicza w Plainfield, NJ świętowała IV Polonijny Dzień Dwujęzyczności.To już drugi raz, kiedy uczniowie mogli uczestniczyć w programie, który przygotowuje dla nich z okazji tego święta Anna Benewiat, nauczycielka III klasy. Tegoroczne obchody okazały się świetną zabawą nie tylko dla dzieci, ale również dla nauczycieli i rodziców. Na początek pani Ania przypomniała, dlaczego obchodzimy Dzień Dwujęzyczności i zaprosiła do zabawy „Zgadnij kim jestem”, która polegała na tym, że wybrana osoba wkładała głowę do planszy z otworem i próbowała odgadnąć, kim jest na podstawie pytań zadawanym pozostałym (np. czy jestem zwierzątkiem, czy mieszkam w lesie, czy jestem malutki?)

 

 

Świetną zabawą były także kalambury. Ochotnik podchodził do tablicy i rysował na niej ilustrację do wybranego przez siebie przysłowia, a pozostali starali się je odgadnąć. Dzięki tej zabawie dzieci na pewno zapamiętają wiele przysłów. Na koniec obchodów uczniowie otrzymali kolorowanki z symbolem Dnia Dwujęzyczności.

 

 

Dzień  Dwujęzyczności jest wspaniałą inicjatywą, która łączy nasze polonijne dzieci i zachęca je do nauki ojczystego języka. Obchody tego dnia w naszej szkole były świetną okazją do wspólnej zabawy, jak również do przypomnienia dzieciom, że znajomość języka polskiego to zaleta, a wysiłek włożony w naukę może zaprocentować w przyszłości.

 

 

Beata Benewiat

Poprzedni artykułNiezwykłe przygody barona Fogelmana
Następny artykułJeszcze Polska…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj