Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z obchodów Polonijnego Dnia Dwujęzyczności w Amersfoort w Holandii, której koordynatorem była Agnieszka Łońska i Forum Polskich Szkół w Holandii.

Centralne wydarzenie odbyło się 16.10.2016 w Amersfoort, w centrum Het Groene Huis. Organizatorem wydarzenia było Forum Polskich Szkół w Holandii. Gospodarzem dnia była Polska Szkoła Amersfoort, której zajęcia odbywają się właśnie w tym miejscu. Wydarzenie objęła swoim patronatem Ambsada RP w Hadze, a parnerskimi organizacjami dnia były polonijne organizacje z Holandii: Scena Polska, Levende Talen, PNKV. Patronat medialny objęło Siedem.TV. Bogaty program dnia zawierał m.in. Panel dyskusyjny poświęcony dwujęzyczności, Warsztaty tradycyjnych pieśni polskich dla dzieci i dorosłych, spotkania literackie z polskimi pisarkami, konsultacje logopedyczne, zabawy plastyczne dla dzieci. Holendrzy mogli uczestniczyć w ekspresowej lekcji języka polskiego. Uroczyście został rozstrzygnięty także międzynarodowy konkurs fotograficzny „Pplska w obiektywie polonijnego dziecka”, a wszystkie nadesłane na konkurs prace zostały zaprezentowane na wystawie fotograficznej. Goście mogli wziąć udział w loterii oraz Quzie z języka polskiego, w których do wygrania były bilety na Galę Polonusa i koncert Anny Marii Joperk, przekazane przez Fundację Polonus. W podziękowaniu za gościnę posadzono w parku biało-czerwone cebulki krokusów i tulipanów. Dla gości, wolontariuszy oraz nauczycieli polonijnych z Holandii z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany został muzyczny upominek, koncert polsko-brazylijskiego duetu.

 

godlo_senat z podpisem 1Projekt Polonijnego Dnia Dwujęzyczności przygotowany został przez Fundację Dobra Polska Szkoła z Nowego Jorku oraz Fundację Edukacja dla Demokracji z Warszawy i współfinansowany przez Kancelarię Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2016 roku.

 

 

Poprzedni artykułBabcia Bożenka: W drodze do świętości
Następny artykułCzy nauka polskiego jest potrzebna dzieciom mieszkającym poza Polską? – dzieci z Accrington, Wielka Brytania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj