Jest taka uroczystość która łączy wszystkich uczniów i co roku wzbudza wielkie emocje. Studniówka – bal klas maturalnych ze szkół polonijnych w aglomeracji chicagowskiej. Jest to przywilej polskich licealistów, którego nie mogą się doczekać.

W tym jubileuszowym, 70 roku istnienia Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce, organizatorem balu maturalnego była Polska Szkoła im. Czesława Miłosza. Jak co roku, uczestniczyli w niej również maturzyści naszej Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park. 28 stycznia, 2023 szkołę reprezentowało 23 uczniów z klasy maturalnej.

.

.

.

Tegoroczni absolwenci, ubrani w eleganckie stroje wieczorowe, mieli okazję uczestniczyć w niezapomnianym wieczorze. Było to dla nich ogromne przeżycie, które dzielili z 39 innymi polonijnymi szkołami. Uroczystość odbywała się w salach bankietowych Drury Lane w Oak Brook. 

W części oficjalnej głos zabrali m.in Konsul Generalny RP Paweł Zyzak, Prezes Zrzeszenia Nauczycieli Polskich Ewa Koch oraz wielu innych honorowych gości.

Organizatorzy zadbali by młodzież świetnie się bawiła. Przed rozpoczęciem zabawy, na scenę zaproszono tradycyjnie wybranych z każdej szkoły „Najlepszych z najlepszych”. Odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez wielu sponsorów. Po raz kolejny dopisało nam szczęście i nasza uczennica, Emilia Rachmaciej wylosowała nagrodę w postaci 7 dniowej wycieczki do Polski, ufundowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki z Polski.

.

Wśród wielu atrakcji tego wieczoru był tradycyjny polonez, który rozpoczął bal, a także przejście uczniów przez napis”100″, symbol 100 dni dzielących ich do matury. 

Gdy rozpoczęła się zabawa, szybko zapełnił się parkiet i ze wzruszeniem patrzyliśmy, jak świetnie bawiła się nasza polonijna młodzież. Taneczny maraton trwał do północy. 

Studniówka, to pierwszy wielki bal dla tych młodych ludzi. Wnioskując z ich wypowiedzi w drodze powrotnej, niewątpliwie zostanie w ich pamięci na zawsze. 

.

Bożena Burg

Wychowawca klasy

Poprzedni artykułDobra polska książka: “Obce stany” – Katarzyna Jakubiak. Moje noworoczne Odkrycie!
Następny artykułIdealne Walentynki Jeżyka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj