Ministerstwo Spraw Zagranicznych zachęca wszystkich Polaków za granicą do zapoznania się z akcją #Polonia4Neighbours. Akcja ta ma na celu upowszechnianie inicjatyw oraz przedsięwzięć polonijnych związanych z walką z pandemią koronawirusa. Zależy nam na dalszym propagowaniu i wspieraniu aktywności i działań pomocowych dokonowanych przez Polaków za granicą, zwłaszcza kierowanych do lokalnych społeczności lub wspierających lokalne władze (w tym służbę zdrowia).

Nadzwyczajna sytuacja wywołana pandemią koronawirusa wykazała niesamowite zaangażowanie i solidarność Polonii na całym świecie – nasi Rodacy aktywnie wspierają Potrzebujących poprzez przekazywanie im żywności, środków dezynfekcyjnych oraz maseczek, które sami szyją. W ramach podziękowania pracownikom służby medycznej Polacy przekazują dyżurującym posiłki. Dla dzieci prowadzone są darmowe lekcje online. Udzielana jest pomoc psychologiczna i prawnicza. Te piękne gesty i czyny to przykład solidarności i niezwykłej ofiarności Polaków zarówno dla Polonii, jak i lokalnych społeczności.

.

Nasza redakcyjna koleżanka Eliza Sarnacka- Mahoney szyje piękne maseczki dla wszystkich potrzebujących

.

Fundacja i portal Dobra Szkola Nowy Jork ściśle współpracuje z Centrum Seniora Northside na Williamsburgu-Brooklynie do którego uczęszcza wielu polskich seniorów. Od początku zamknięcia miasta Centrum przygotowuje dla nich posiłki, które potem dzięki lokalnej grupie wolontariuszy Greenpoint Helpers, dowożone są do domów seniorów. Obok posiłków seniorzy dostają z Centrum maseczki, rękawiczki lub środki dezynfekujące.

.

W rozwożeniu posiłków do polskich seniorów pomagają również polskie rodziny, tak jak rodzina Agnieszki i Maćka Wilczyńskich z Greenpointu, którzy razem z córką Janką, z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych, przygotowali dla polskich seniorów skupionych przy Centrum Northside wyjątkowe paczki żywnościowe!

.

W celu wspierania nauki języka polskiego w domu, portal Dobra Szkoła Nowy Jork zorganizował akcję #Uczymy się w domu, w której zachęcano polonijne dzieci i młodzież do filmowej prezentacji swoich sposobów na kontakt z polskim językiem w czasie kwarantanny.

.

Jeśli prowadzicie lub wspieracie Państwo tego typu działania, prosimy o kontakt z najbliższym Konsulatem RP lub Ambasadą, lub opublikowanie informacji o nich w Państwa mediach społecznościowych z użyciem hashtagu: #Polonia4Neighbours

Jeśli są Państwo już włączeni w akcje pomocowe lub znają inne zaangażowane osoby, i chcieliby Państwo podzielić się informacjami o tej działalności, również prosimy przesłać na ten temat wiadomość. Wspólnie możemy dotrzeć do kolejnych Potrzebujących.

Pokażmy, że potrafimy być solidarni!

.

Redakcja portalu Dobra Szkoła Nowy Jork

Poprzedni artykułZostań w domu i ucz się polskiego
Następny artykułW „Magnolii” – jak u siebie w domu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj