prof-andrzej-nowak Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce zaprasza w dniu 26 kwietnia (wtorek) o godz. 18:00 na wykład profesora Andrzeja Nowaka pt. „Polityka historyczna: wyzwania i zadania”.

Prof. dr hab. Andrzej Nowak – historyk, znawca stosunków polsko-rosyjskich specjalizuje się w dziejach rosyjskiej myśli politycznej oraz stosunkach polsko-rosyjskich w XIX i XX w. Jest kierownikiem Zakładu Historii Europy Wschodniej i Studiów nad Imperiami XIX i XX wieku w Instytucie Historii PAN oraz Zakładu Historii Europy Wschodniej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Był wizytującym profesorem na uniwersytetach polskich, amerykańskich i europejskich. Uczestniczył w ponad stu konferencjach naukowych i kongresach na całym świecie. W latach 1991-1994 był redaktorem naczelnym wywodzącego się z podziemnego ruchu wydawniczego czasopisma „Arka”, do 2012 r. redaktorem naczelnym dwumiesięcznika polityczno-kulturalnego „ARCANA”. Laureat wielu nagród, między innymi Nagrody Rektora UJ za wybitne osiągnięcia naukowe (2009 i 2010), trzykrotny laureat Nagrody KLIO za najlepszą książkę historyczną (w latach: 1995, 1998, 2001), uhonorowany także Nagrodą im. Jerzego Giedroycia. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za wkład w pracę organizacyjną w Instytucie Historii PAN (2003).

Prof. Andrzej Nowak opublikował 20 książek oraz blisko 200 artykułów i recenzji naukowych, jest też autorem ponad 400 artykułów publicystycznych oraz wielotomowej książki Dzieje Polski. Do tej pory ukazały się dwa pierwsze tomy. Jest to świetnie napisana panorama początków państwa polskiego od jego czasów legendarnych do, 1202 r., czyli śmierci Mieszka Starego i zakończenia kroniki Mistrza Wincentego zwanego Kadłubkiem.

W 2011 roku Instytut Piłsudskiego w Ameryce przyznał prof. Andrzejowi Nowakowi: Wacław Jędrzejewicz History Medal.

Adres Instytutu:
138 Greenpoint Ave.
Brooklyn NY 11222
tel.: 212-505-9077,
e-mail: office@pilsudski.org.

Poprzedni artykułObjawy w dwóch językach
Następny artykułBabcia Bożenka: Tak rodziła się Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj