Gever Tulley pokazuje, jak wiele na temat życia dzieci uczą się wykonując zwykłe działania i projekty w codziennym życiu. Podaje przykład zajęć
w utworzonej przez siebie Szkole Majsterkowania,
w której dzieci budują konstrukcje i budowle.
Cały proces przygotowań do budowania i realizacji projektu można porównać do procesu życia – dzieci uczą się tu planować, przygotowywać, własnoręcznie wykonywać poszczególne prace, kiedy pojawiają się problemy, analizuje się je
i wyciąga wnioski. Uczą się tego, że cokolwiek robią, ważne jest zaangażowanie, entuzjazm, współpraca z innymi. Porażki i błędy nie są tutaj powodem do zaprzestania działań, ale są czynnikiem motywującym dzieci do głębszego przeanalizowania projektu.

Poprzedni artykuł„Street Party w Warszawie” – fotoreportaż Agnieszki Ciak.
Następny artykuł„W szkole rysowałem we wszystkich zeszytach” – rozmowa z Bohdanem Butenko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj