357Drogi Pamiętniku!

Jest czwartek, 17 lipca. Dzisiaj wybraliśmy się całą rodziną do parku linowego w Rzeszowie. Mama słyszała, że to fajne miejsce i warto sie tam wybrać. Byłam bardzo podekscytowana myślą, że pochodzę po takim parku. Ale kiedy instruktor zakładał mi zabezpieczenia, zaczęłam się troche denerwować.

Kiedy weszłam po drabinie na górę 360– spanikowałam. Chciałam od razu zejść. W głowie kłębiły mi się myśli: “ Co ja zrobię ?!?! Nie dam rady!”. Wiedziałam, że taka okazja nie zdarzy się prędko.

Po namowach taty i instruktora postanowiłam, że spróbuję przejść przez tor linowy. Bardzo się bałam, a jednocześnie chciałam udowodnić sobie i innym, że mogłam to zrobić. Zaczęłam iść powoli, liny się trzęsły, a ja ciagle się denerwowałam. Ale szłam powoli, skoncentrowana i coraz bardziej konkurs1pewna siebie. Nie było łatwo, ale przeszłam cały tor.

Tata szedł cały czas za mną. Było super. Pokonałam swój lęk, nauczyłam się, że trzeba próbować różnych rzeczy w życiu. Byłam z siebie bardzo dumna.

Mam nadzieję, że moi rodzice i brat też się cieszyli. Sam tata stwierdził, że gdy się patrzy z dołu, chodzenie po torze wydaje się takie proste, ale gdy trzeba przejść, to już gorzej.

Był to bardzo udany dzień, i spędziłam go z rodziną.

Karolina Wałczyk, 13 lat, Nowy Jork, Stany Zjednoczone

Poprzedni artykuł„Dlaczego warto posyłać dzieci do polskiej szkoły?” – wywiad ze Zdzisławem Hofmanem
Następny artykułKsiążka, która chwyta za serce

1 KOMENTARZ

  1. Odczuwanie strachu w sytuacjach niecodziennych czy trudnych jest normalne. Problem w tym, jak zareagujemy, jakie podejmiemy działania. Nawarstwiający się strach może przerodzić się z czasem w nieokreślony lęk. Wtedy to jest już poważniejsza sprawa.

    Taka sytuacja nie ma w tekście miejsca , więc tytuł jest trochę przewrotny i dobrze. Wart zastanowienia.

    Karolinko, moje podwójne gratulacje – z powodu przejścia przez tor linowy i zdobycia wyróżnienia w konkursie ” Wakacyjne Migawki.”
    I jeszcze jedno: ciekawie określiłaś w tekście rolę taty.
    Zdjęcia też się udały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj