Majówka na świeżym powietrzu w dobrym towarzystwie i przy dobrej pogodzie to jedna z najlepszych opcji na spędzenie niedzielnego popołudnia dla rodzin zamieszkałych w nowojorkiej metropolii. Wiedzą o tym rodzice dzieci uczęszczających do Polskiej Szkoły im. ks. Jana Twardowskiego na Brooklynie, których tłumnie można było spotkać na pikniku zorganizowanym 31 maja br. przez szkołę. Dla gości przygotowano wiele atrakcji: gry i zawody sprawnościowe, konkursy, malowanie twarzy, loterię z nagrodami dla dorosłych, zabawy przy muzyce, którą przygotował DJ Marcin. Przedstawiciele naszego portalu DobraPolskaSzkola.com uczestniczący w majówce, poprowadzili konkursy literackie, w których swoją wiedzę z obszaru polskiej literatury mogli sprawdzić zarówno dzieci, jak i dorośli. Goście mogli spróbować przygotowanych smacznych polskich domowych dań i wypieków.

„Myślę, że polska szkoła w USA nie tylko uczy, ale także wychowuje, a przynajmniej próbuje wychować takich polskich ambasadorów, przyjaciół Polski”. – Powiedziała Małgorzata Kamińska, dyrektor szkoły na Brooklynie. – „Te nasze dzieci są urodzone tutaj, w Stanach, i w dużej mierze właśnie przez tego typu imprezy uczą się tego, że Polska, to nie tylko wiedza, którą poznają na lekcjach, nie tylko Mickiewicz czy Bolesław Chrobry, ale też dobra wspólna zabawa, dobra muzyka i smaczne jedzenie. Zależy nam również na zachęcaniu do aktywnej wspólnej zabawy rodziców z dziećmi, to łączy rodzinę, buduje więź pomiędzy jej członkami, co jest tak ważne w naszym dzisiejszym szybkim życiu.”

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z majówki.

Marta Kustek

photo 3-8

photo 4-4

photo 5-3

photo 1-8

photo 3-2

photo 1-5

photo 1-6

photo 1-7

photo 1-9

photo 2-4

photo 2-5

photo 2-7

photo 2-8

photo 3-3

photo 3-4

photo 3-5

photo 3-6

photo 3-7

photo 4-1

photo 4-2

photo 4-3

photo 4-5

photo 4-6

photo 5-1

photo 5-2

photo 5-4

photo 5-5

photo 5-6

photo-59

Fot. Marta Kustek

Poprzedni artykułJaką polszczyzną mówimy na emigracji? – wywiad z prof. Andrzejem Markowskim
Następny artykuł„Sarah Mlynowski inspiruje dzieci”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj