W sobotę, 9 kwietnia, w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Karola Wojtyły w Linden, NJ odbył się  IV szkolny konkurs recytatorski pt. „ Poezja uczy, bawi,wzrusza..” w którym wzięło udział  50 uczniów. Celem konkursu była popularyzacja twórczości  J. Brzechwy i J. Tuwima oraz zainteresowanie naszych uczniów poezją. Koordynatorem konkursu była Pani Danuta Lisowska.

Swoje umiejętności uczniowie zaprezentowali  w 3 różnych kategoriach. W pierwszej wystąpiły klasy P-3, P-4 i O, w drugiej kategorii klasy 1, 2, 3 i 4, natomiast w trzeciej kategorii klasy 5, 6, 7 i 8.

.

Konkurs rozpoczął się piosenką „Witajcie w naszej bajce” w wykonaniu uczniów klasy 5. Następnie uczniowie z różnych klas przedstawili barwną inscenizacje do wiersza „Rzepka” J. Tuwima, który zajął 1 miejsce w poprzednim konkursie.

.


Oceny recytowanych utworów dokonało jury złożone z gości specjalnych w składzie: Mateusz Gmura – wicekonsul, konsulat generalny RP w NY, Anna Tracz – prezes CPSD w NJ, Barbara Zawlocki – manager PSFCU w Linden oraz Janusz Szlechta – redaktor Nowego Dziennika. W każdej kategorii jury przyznało 3 pierwsze miejsca.

Poniżej prezentujemy zwycięzców Konkursu.


Kategoria I
1
. Maya Caraballo za wiersz „Samochwała” J. Brzechwy

2. Maya Wasieczko za wiersz „Okulary” J. Tuwima

3Filip Bazan za wiersz „Tańcowała igła z nitką” J. Brzechwy


.

Kategoria II
1. Emilia Sakowicz za wiersz „Na straganie” J. Brzechwy

2. Antonina Domaradzka za wiersz „ Pchła szachrajka” J. Brzechwy

3. Hugo Rutkowski za wiersz „Okulary J. Brzechwy
.

.

Kategoria III


1. Antoni Rębisz za wiersz „Lokomotywa” J. Tuwima

2. Natalia Prajzner za wiersz „Globus” J. Brzechwy

3. Amelia Hajduk za wiersz „Chrząszcz” J. Brzechwy
.

.

.

W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie konkursu uczniowie odpowiadali na pytania z przygotowanego przez Panią Danutę Lisowską quizu „Brzechwa kontra Tuwim”, który sprawił dzieciom wiele radości. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, ołówki i zestawy kredek ufundowane przez nasza szkołę oraz certyfikaty od PSFCU o wartości $100, $75 i $50.

.

.
Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy, dziękujemy za dostarczenie miłych wrażeń i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.

Iwona Konik

Poprzedni artykułMiędzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Polskiej Szkole im. Jana Brzechwy w Soignies, Belgia.
Następny artykułBabcia Bożenka: Palma bije nie zabije

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj