“Piosenka dobra na wszystko” – wyniki Polonijnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

220

Zakończył się Polonijny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej prowadzony w kwietniu i maju br. pod nazwą ”Z piosenką na ustach”. W festiwalu wzięło udział 92 polonijnych artystów w wieku od 10 do 18 lat z różnych krajów świata: Niemcy – 7 osób, USA – 5 osób, Litwa – 2 osoby, Ukraina – 5 osób, Irlandia Północna – 1 osoba, Polska – 72 osoby. Każdy uczestnik zaprezentował jedną piosenkę w języku polskim do akompaniamentu własnego lub podkładu muzycznego. Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne Miłośników Bierzwnika, które realizuje od wielu lat Międzynarodowe Warsztaty Wokalne i Muzyki Dawnej w Kamieniu Pomorskim.

Jury Festiwalu podkreśliło bardzo wysoki poziom artystyczny prezentacji solistów z zastrzeżeniem, że w wielu przypadkach piosenki nie były dostosowane do wieku wykonawcy, co powodowało obniżenie punktacji za dobór repertuaru.

Dyrektor artystyczny festiwalu Adam Deneka dziękuje jurorom, anonimowym sponsorom, którzy ufundowali nagrody oraz nauczycielom i rodzicom przygotowującym swoich solistów do naszego konkursu. Ponieważ wyniki są wypadkową oceny całego jury obok nazwisk podano ogólną punktację nagrodzonych laureatów.

Jury w składzie:
1. Adam Deneka – Dyrektor Festiwalu – Polska
2. Wiktoria Marciniak – Pałasz – Asystent Dyrektora – Polska
3. Tetyana Fortuna – Ukraina
4. Aneta Pilipaka – Polska
5. Joanna Kasprzak-Polska
6. Radosław Dembiński – Polska
7. Anna Zakrzewska- Polska
8. Katarzyna Kisiel – Belgia
9. Aldona Głowacka-Silberner – Niemcy
10. Joaquim Hock – Belgia
11. Edyta Bobryk – Polska
12. Agnieszka Rosa- Polska
13. Iwona Chmielik- Polska
14. Radosław Suliga – Polska

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:


„GRAND PRIX” FESTIWALU ON-LINE


Nagroda specjalna Dyrektora Artystycznego Festiwalu

Weekend w Ośrodku „DAISY” w Pobierowie: Julia Gąska z Rokietnicy k/Poznania (196 pkt)

Nagrodzeni w kategorii 8 – 10 lat

Tytuł Laureata Festiwalu on-line: Julia Klimża z Bieńkowic, woj. śląskie (185 pkt)


I miejsce – Marysia Stachowska z Koszanowa k/Śmigla, woj. wielkopolskie (183 pkt)
II miejsce – Wanda Coviello z Wupertalu, Niemcy (181 pkt)
III miejsce – Ewa Starosta z Drezdenka, woj. lubuskie (173 pkt)


Wyróżnienie – Nikol Aleksejewa, Litwa (168 pkt)
Wyróżnienie – Eliza Leśniewska z Aleksandrowa Kujawskiego (160 pkt)
Wyróżnienie – Amelia Borkowska z Zaczernia k/Rzeszowa (157 pkt)

Nagrodzeni w kategorii 11 – 12 lat

Tytuł Laureata Festiwalu on-line: Wiktoria Wiater z Zielonej Góry (181 pkt)


I miejsce – Aleksandra Juchniewicz ze Szczecina (174 pkt)
II Miejsce – Maja Mazurek z Lublina (159 pkt)
II miejsce – Klaudia Szembrowska z Reczewa powiat Sieprc (157 pkt)
II miejsce – Gabrysia Zalewska z Warszawy (156 pkt)
III miejsce – Ewelina Matejko-Żabce k/Międzyrzecza Podlaskiego (154 pkt)

Nagrodzeni w kategorii 13 – 15 lat

Tytuł Laureata Festiwalu on-line: Zuzanna Lemantowicz z Chorzowa (190 pkt)


I miejsce – Jagoda Rataj z Katowic (182 pkt)
I miejsce – Wiktoria Dobrowolska – Tułacz, Ukraina (177 pkt)

II miejsce – Karina Skwarczyńska z Porąbki, woj. śląskie (174 pkt)

II miejsce – Maya Zyskowska z Grajewa, woj. podlaskie (174 pkt)
III miejsce – Inga Dąbska z Lublina (168 pkt)


Wyróżnienie – Lena Sikora ze Szczecina (165 pkt)
Wyróżnienie – Amelia Kaczmarczyk z Wiązownej, woj. mazowieckie (164 pkt)
Wyróżnienie – Ewelina Stachowicz – Kamieniec Podolski, Ukraina


Nagrodzeni w kategorii 16-18 lat

Tytuł Laureata Festiwalu on-line: Paweł Sulewski z Rybnika (187 pkt)


I miejsce – Irena Michalska-Kamionka Wielka, woj. małopolskie (181 pkt)
I miejsce – Marcel Durka z Hanoweru, Niemcy (181 pkt)
I miejsce – Natalia Krawiec z Oleśnicy (181 pkt)
II miejsce – Nina Kumorek z Bystrej, woj. śląskie (175 pkt)
III miejsce – Amelia Lipa – Bliszczyce, woj. opolskie (171 pkt)
III miejsce – Karolina Budzyńska – Sosnowica, woj. lubelskie (170 pkt)

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE
Warsztaty wokalne on-line z Wiktorią Marciniak-Pałasz
Maja Mazurek – Lublin, Kacper Kujawski – Szczecin, Julianna Kytowa – Sambor, Ukraina, Maya Zyskowska – Grajewo, Helena Coviello-Wuppertal, Niemcy

Dyplomy Dyrektora Artystycznego Festiwalu “Za promocję języka polskiego na obczyźnieotrzymują:

Kasia Warfołomiejewa – Ukraina, Amelia Jucha – USA, Wanda Coviello – Niemcy, Darja Pakulnevic – Litwa, Wiktoria Pacholczyk – Irlandia Północna, Marcel Durka – Niemcy, Wiktoria Dobrowolska – Ukraina, Julianna Kytowa – Ukraina, Anita Cyporenko – Ukraina, Helena Coviello – Niemcy,  Natalia Prajzner – USA, Włodzimierz Łysak – Ukraina, Marcelina Domaradzka – USA, Katarzyna Hanulewicz – USA, Ewelina Stachowicz – Ukraina, Magdalena Ymeraj – Niemcy, Adela Ymeraj – Niemcy, Myzeyen Ymeraj – Niemcy, Maria Ymeraj – Niemcy, Alexandra Citkowski – USA.


Nagrody specjalne Dyrektora Artystycznego Festiwalu on-line:


1. Nadanie tytułu Ambasadora Polonijnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej promującego nasz konkurs na Ukrainie: Wiktoria Dobrowolska – Tłumacz-Ukraina

2. Zaproszenie na Międzynarodowe Warsztaty Wokalne i Muzyki Dawnej do Kamienia Pomorskiego czerwiec – lipiec 2021 roku:
Julianna Kytowa – Sambor, Ukraina
Katarzyna Hanulewicz – Millstone Township, New Jersey, USA

Nagroda specjalna Redakcji „Tete a Tete z kulturą“ PolenflugNeo RadioFlora Hanower
Udział w audycji w lipcu – wywiad i prezentacja piosenki:

Antoni Płaczek – Barlinek, Helena Coviello – Wuppertal, Zosia Ściegienna z Łosienek gmina Piekoszów, Daria Pakulnevic – Turgiele, Litwa, Amelia Borkowska – Zaczernie koło Rzeszowa, Ewelina Matejko – Żabce, Karina Skwarczyńska – Porąbka, Julianna Kytowa – Sambor, Ukraina, Irena Michalska – Kamionka Wielka, Aleksandra Juchniewicz – Szczecin, Maja Gąsiorowska – Sokólsko, Anna Sobkowicz – Legnica, Katarzyna Hanulewicz – Millstone Township, USA.

Nagroda Dyrektora Artystycznego i Redakcji „Tete a Tete z kulturą“ PolenflugNeo RadioFlora Hanower
Udział w audycji w czerwcu-wywiad i prezentacja piosenki:
Natalia Prajzner – Linden, USA,
Wiktoria Dobrowolska – Tułacz, Ukraina Marysia Stachowska z Koszanowa koło Śmigla

Wyróżnienia specjalne – statuetki Wiktorii Marciniak Pałasz – Asystenta Dyrektora Artystycznego “Za wrażliwość artystyczną“:

Wiktoria Budzyńska z Sosnowicy, Julia Nowicka z Czernikowa, Zuzanna Pala z Bielska – Białej, Milena Kubis ze Szczecina, Nikola Struk z Dobrego Miasta, Agata Krysztofowicz ze Starego Kurowa, Maja Gąsiorowska z Sokólska, Julia Markowska z Suwałk, Gabrysia Zalewska – Warszawy, Lena Kęsik z Opatowa.

Piosenki, które będą prezentowane w Radiu Flora w Hanowerze.


Katarzyna Hanulewicz 13 lat z Millstone Township-New Jersey




Natalia Prajzner 11 lat z Linden – New Jersey

https://youtu.be/k450G2SJpOc

Organizatorzy festiwalu już teraz zapraszają wszystkich chętnych do udziału w Międzynarodowych Warsztatach Wokalnych i Muzyki Dawnej w Kamieniu Pomorskim, które odbywać się będą na przełomie czerwca i lipca 2021 roku, a włączone do nich zostaną I Polonijne Warsztaty Wokalno – Instrumentalne promujące Polskę i nasz język ojczysty. Zainteresowanych tą propozycją prosimy o zgłoszenia do 30 września 2020 roku na adres e-mail: adammuzykadawna@interia.euprotokól

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj