Jedna z najlepszych prywatnych szkół średnich z internatem. Ale 300 uczniów jest przyjętych
w systemie dziennym, a 800 pobiera naukę z zamieszkaniem. Phillips Academy jest znana w skrócie jako Andover. Tradycyjnie przygotowywała uczniów do studiów na Yale i Harvardzie. W ostatnich latach absolwenci szkoły coraz częściej trafiają również do Stanford, Penn, Princeton i na Columbię.

KLASY: Zajęcia od 9-12 klasy z możliwością nauki w programie PG (post-graduate). Około 1100 uczniów.
ADRES: 180 Main Street, Andover, Massachusetts, 01810 (25 mil na północ od Bostonu)
TELEFON: 1-978-749-4000
WEBSITE: www.andover.edu
ROK ZAŁOŻENIA: 1778
CZESNE: 2011/2012 – $33,000/$42,000 z Internatem

Andover znana jest z bardzo rygorystycznego programu nauczania, szczególnie z przedmiotów ścisłych.
Ale szkoła może również pochwalić się wyjątkowymi zbiorami sztuki w swoim muzeum, które uchodzi
za jedno z najbardziej znaczących w zakresie sztuki amerykańskiej. Uczniowie mają dostęp do laboratoriów i bibliotek wyposażonych w najnowsze zdobycze techniki.

W Andover uczą się młodzi ludzie spoza USA, którzy stanowią 16 procent całej społeczności. Wśród absolwentów szkoły są m. in. George Bush, George W. Bush i Benjamin Spock.

Poprzedni artykuł„Polski jest cool!”
Następny artykułBabcia Bożenka: „W rodzinie patchworkowej”.