Kochani Czytelnicy Dobrej Polskiej Szkoły,

Piszemy z samolotu, pomiędzy jednym wyjazdem, a drugim. Będzie więc krótko i radośnie. Parę dni temu byliśmy na zaproszenie Misji Katolickiej w Orchard Lake, w stanie Michigan. Samolotem przewiezione były nasze dekoracje i rekwizyty, i kostiumy. Nasza grupa przyleciała na obchody IV Polonijnego Dnia Dwujęzyczności. Nasz organizator, Marzanna Owinski, zaprosiła również gości z Polski i Anglii. Również znany wam Jacek Zuzański poprowadził warsztaty teatralne. To był fantastyczny i pełen wrażeń dzień spotkań i opowieści o radości z  naszej pasji do języka polskiego. Pełno atrakcji dla licznie przybyłych uczestników.

Nasze przygody Pchly Szachrajki zostały przyjęte z aplauzem. Potem były zdjęcia z aktorami i podziękowania. Szczere i pełne uznania dla Brzechwy, autora naszej adaptacji, i dla naszej wizji teatralnej. Uff! Tam też się podobamy, to nas cieszy i dodaje energii do dalszej pracy.

 W tym tygodniu odwiedzimy Pensylwanię. Szkoła Ogniwo znana jest z interesujących zajęć i pełnej entuzjazmu grupy nauczycieli.

Zajrzyjcie na naszego facebooka! Śledźcie nasze wyczyny w drodze!

 

Do zobaczenia!

Zmęczeni ale szczęśliwi – Zespół Pchły Szachrajki i Polski Instytut Teatralny

Izabella Laskowska

 

 

 

Poprzedni artykuł„Gość w dom, Bóg w dom” jak mówi polskie przysłowie
Następny artykułBabcia Bożenka: Spełnił się sen Polaków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj