17 maja odbyło się pasowanie na ucznia naszych pierwszoklasistów ze Szkoły im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Plainfield, NJ. Wydarzenie, na które nasze dzieci musiały poczekać dłużej niż zwykle z powodu pandemii.

Ten rok szkolny był inny dla wszystkich. Dzieci nie uczęszczały na zajęcie osobiście, miały zdalne nauczenie przez cały rok. Mimo tego byliśmy zgraną grupą, zarówno dzieci, jak i rodzice. Dzięki naszej pani Kasi Grędzinskiej, dzieci z uśmiechem zasiadały przed komputery, a ona zawsze umiała ich zachęcić do pracy. Wczorajszy dzień pokazał jak dobrze czują się w swoim towarzystwie, biegając, grając i bawiąc się razem, choć znają się tylko sprzed ekranów komputerów! 

.

.

.

Pasowanie na ucznia, i jak i rozdanie świadectw, odbyło się w parku, na łonie natury. Przyjechaliśmy całymi rodzinami z babciami i dziadkami. Pani dyrektor Beata Benewiat oficjalnie „pasowała” naszych pierwszoklasistów na uczniów polskiej szkoły. Dzieci przygotowały wierszyki i piosenkę. Ubrane w białe togi prezentowały się wspaniale! Było kolorowo i sympatycznie, a po małej akademii, usiedliśmy w parku na poczęstunek.

Fajnie było zobaczyć wszystkich na żywo i powspominać ten rok! To wydarzenie na pewno długo zostanie nam w pamięci.

.

Tekst i zdjęcia: Karolina Szkoda

Poprzedni artykuł„Mazurki dwa, czyli o pasji podglądania ptaków” – rozmowa z pisarką Agnieszką Stelmaszyk
Następny artykułObecnie uczniowie przyjeżdżają z większą radością do szkoły!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj