21 stycznia 2022 roku w Akademii Języka Polskiego i Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bartlett odbyło się Pasowanie na Ucznia klas pierwszych. Do ślubowania przystąpili uczniowie klasy 1A pani Anety Dzidowski i uczniowie klasy 1B pani Izabeli Markowskiej – razem czterdzieścioro sześcioro uczniów.

Uczniowie ubrani w jasnoniebieskie togi i czapki w przepięknej dekoracji uroczyście zostali włączeni do uczniowskiego grona. Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie także dla rodziców, dziadków, bliskich oraz całej społeczności szkoły.

.

.

.

.

Ten uroczysty dzień na długo zostanie w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali nasi uczniowie, będą dla nich drogowskazem na długie szkolne lata. 

.

Jolanta Harrison

Zdjęcia: Archiwum szkoły

Poprzedni artykułPolskie tradycje wielkanocne w „zerówce” Szkoły Języka i Kultury Polskiej
Następny artykułPostawili na polski!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj