Na 5 Alei w Nowym Jorku przemaszerowała 4 października br. 78. Parada Pułaskiego. Tegorocznym Wielkim Marszałkiem parady był Artur Dybanowski – biznesmen z Greenpointu. Misją, jaka postawił sobie tegoroczny marszałek, było przyciągnięcie na paradę młodej Polonii. Już przed niedzielnym wydarzeniem przygotowano sporo atrakcji, które mialy zachęcić młodych ludzi do wzięcia udziału w paradzie (m.in. w piątek w klubie The Paper Box na Williamsburgu, niedaleko Greenpointu, odbył się koncert artystów hip-hopowych, wystąpiła Molesta oraz Eldo i Juras). W trakcie tegorocznej parady rozdawane były ulotki i gadżety zachęcające do odwiedzania różnych regionów – w ramach inicjatywy promującej Polskę, wprowadzonej w tym roku po raz pierwszy przez Wielkiego Marszałka oraz Konsulat Generalny RP. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów niedzielnego wydarzenia.

Realizacja: Marta Kustek

 

Poprzedni artykułO sile, która drzemie w każdym z nas
Następny artykuł„… by dzieci przychodziły do polskiej szkoły z chęcią”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj