Pani Hanka do Julii

1622

FullSizeRenderDo szkoły Św. Jadwigi w Trenton przyszedł niezwykły list.
„Trafiłam w Internecie na informację, że podczas X Konkursu Recytatorskiego Polskiego Wiersza, który odbył się 5 marca tego roku, były recytowane moje wiersze. Informacja ta sprawiła mi ogromną radość, cieszę się, że dzieci tak daleko od Polski czytają i recytują moje „Bajczytanki”, że pomagają im one w posługiwaniu się językiem polskim”  – pisze autorka Hanna Niewiadomska.

Pani Hanka postanowiła szczególnie nagrodzić Julię Doliwę, która zajęła 3 miejsce za recytację wiersza „Ośla ławka” i przesłała jej własną książkę z wierszami.
„Mam nadzieję, że zachęci ją to jeszcze bardziej do nauki języka polskiego” – dodaje w liście.

Takie kontakty ucznia i pisarki są na wagę złota!
„A my czujemy się zaszczyceni taką nagrodą” – mówi dyrektor Aleksandra Urban.
Gratulujemy Julii!

Danuta Świątek

Poprzedni artykuł„Młodzi o Warszawie” – wyniki konkursu Fundacji Instytut Innowacji
Następny artykułAch, co to był za chrzest w Yonkers!
Danuta Świątek
Redaktor naczelna portalu. Dziennikarka prasowa. Adiunkt w Hunter College w NYC. Lauretka Nagrody im. Janusza Korczaka (2022) i Nagrody Marszałka Senatu w konkursie „Polki poza Polską” (2023). Wyróżniona Medalem KEN za pracę w polonijnych szkołach. Absolwentka Columbia University w NYC. Była korespondentka „Życia Warszawy” i „PANI” w Nowym Jorku. Współpracowała z amerykańską edycją „BusinessWeek” i „Working Mother”. Autorka książek m. in. “Kimberly”, „Kimberly jedzie do Polski” i współautorka „Przewodnika po Nowym Jorku”. Koordynatorka akcji „Cała Polonia czyta dzieciom” w USA. Terapia reminiscencyjna jest jej wielką pasją. Kontakt: DanutaSP@outlook.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj